Вторник, 21 мая, 2024
ГлавнаяАктуальноЖитлову субсидiю на неопалювальний сезон призначать автоматично

Житлову субсидiю на неопалювальний сезон призначать автоматично

З травня більшості українців, які отримують житлову субсидію, на неопалювальний сезон її буде призначено автоматично.

Житлова субсидія призначається до дати закінчення опалювального сезону та розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону по 15 квітня включно. З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачам буде призначено автоматично до 30 квітня 2025 року (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств).

Водночас серед субсидіантів є певні категорії, котрим субсидію з 1 травня призначать за їхнім зверненням із заявою та декларацією про доходи та витрати.
Наступного сезону житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

– заявник (член домогосподарства) орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
-у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
– кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
– домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

На підставі звернення надається житлова субсидія на неопалювальний сезон і особам, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто на опалювальний період субсидію було призначено в розмірі 0,00 грн.

Важливо!

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Довiдково

Питання надання житлових субсидій регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету міністрів від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Олена СИЧУГОВА, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.9 ° C
11.9 °
11.9 °
91 %
2.1kmh
96 %
Вт
23 °
Ср
21 °
Чт
19 °
Пт
24 °
Сб
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь