Суббота, 1 апреля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеКардіолог пояснила, як вакцинація впливає на серцево-судинну систему

Кардіолог пояснила, як вакцинація впливає на серцево-судинну систему

Щеплення від грипу захищає не тільки від зараження, а й від тяжких ускладнень у разі захворювання, у тому числі і з боку серцево-судинної системи.

“Було проведено унікальне дослідження за участю майже чверті мільйона осіб. Вчені довели, що ризик фатальних наслідків пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, вакцинованих від грипу, був на 18% меншим порівняно з тими, хто не отримав щеплення. Крім того, на 28 “% знижувався і ризик смерті від інших хвороб, при цьому вакциновані від грипу мали на 13% менший ризик зіткнутися з проблемами з боку серця та судин, – такі результати представила Американська асоціація кардіологів, – розповіла доктор Савіна. – Це дуже важливий висновок. грипу – це формування імунітету від вірусу, а й величезний внесок у захист серцево-судинної системи, як в здорових людей, і в людей із вже наявними захворюваннями серця і судин ” .

Експерт нагадала, що вакцинацію визнано ВООЗ ідеальним заходом профілактики інфекційних захворювань. У нашій країні, як і в багатьох інших, діє Національний календар щеплень, у тому числі щорічно восени, перед настанням епідемічного сезону респіраторних інфекцій, проводиться імунізація проти грипу.

“Грип – важке респіраторне захворювання, він не тільки вражає верхні дихальні шляхи, бронхи та легені, але також може призвести до численних ускладнень. Профілактична вакцинація проти грипу показана всім категоріям населення. Але особливо вона важлива для дітей та пацієнтів, які мають серцево-судинну патологію. “, – наголосила Поліна Савіна.

“Вакцинацію краще пройти вже на початку вересня. Оптимальні терміни – початок осені (вересень та жовтень), тобто ще до активного підйому захворюваності на грип: потрібно врахувати, що на вироблення повноцінного захисту після щеплення необхідно як мінімум 2-4 тижні”, – пояснила Поліна Савіна.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
75 %
2.3kmh
90 %
Сб
10 °
Вс
9 °
Пн
5 °
Вт
4 °
Ср
6 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here