Якщо пульс людини є надто низький і не становить 60 ударів на хвилину, або, навпаки, дуже частішає, то потерпілому потрібно терміново викликати швидку допомогу, каже лікар-кардіолог.
Кардіолог Юрій Серебрянський пояснив у інтерв’ю, який пульс вважається небезпечним. За словами медика, потенційну небезпеку становить раптове зниження пульсу – брадикардія. Пульс може боротися з частотою, яка не дотягує до 60 ударів (за хвилину). Якщо брадикардія виникає не за умов спокою, це тривожний знак
«У нормі пульс у людини заспокоюється під час сну чи просто відпочинку і може бути і 58, і 50 ударів за хвилину. Але якщо зниження відбулося раптово, потрібно викликати лікаря», – повідомив Юрій Серебрянський.
Кардіолог наголосив, що надто низький пульс має досліджуватися лікарем до з’ясування причин. За цим явищем може ховатися миготлива аритмія або порушення в серці, які потребують лікарського втручання, терапії. «Уповільнення пульсу у людей похилого віку може дійти до дуже низьких цифр, призвести до зупинки серця, раптової смерті», – попередив медик.
Лікар підкреслив, що небезпечна та інша крайність – тахікардія, надто частий пульс – у цьому випадку кількість ударів перевищує 90 ударів за хвилину, часом суттєво. Якщо таке почастішання відбулося у людини, якій вже діагностовано аритмію, краще викликати швидку допомогу. Якщо пульс підскочив за умов хвилювання або фізичних навантажень, і ніяк не заспокоюється – також потрібно звернутися до лікарів.