Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеКартопля збільшує ризик діабету

Картопля збільшує ризик діабету

Неприємності для білої картоплі почалися у 2006 році, коли в ході Гарвардського дослідження здоров’я медсестер, в якому протягом 20 років відстежувалися дієти та хвороби десятків тисяч жінок, було встановлено, що більше споживання картоплі пов’язане з більшою ймовірністю захворіти на діабет другого типу. Добре, але зачекайте. Більшість картоплі, яку американці з’їдають щороку, припадає на смажену картоплю у вигляді картопляних чипсів або картоплі фрі. Що ж сталося, коли дослідники звернули увагу саме на пюре чи печену картоплю? Вони виявили той самий зв’язок із діабетом. Добре, але що ж люди вживають більше: м’ясо чи картопля? Справді, люди, які їли більше за картоплю, їли більше й м’яса.

А що люди додають у печену картоплю та картопляне пюре? Олію та сметану. Дослідники спробували скоригувати інші дієтичні чинники, такі як ці, а також ефективно вивчити співвідношення між рослинними та тваринними жирами, і те, чи любителі картоплі пили більше газованої води, чи, можливо, не вживали інші овочі. І все одно, здавалося, що зв’язок між картоплею та діабетом існує.

Добре, але це було лише одне дослідження. До 2015 року гарвардські вчені включили до дослідження всіх чоловіків Health Professionals Follow-up Study, доповнивши дослідження всіх жінок Nurse’s studies, і вони, як і раніше, виявили невелике підвищення ризику діабету, пов’язане з печеною та вареною картоплею або картопляним пюре, хоча картопля фрі дійсно майже вп’ятеро гірше. У дієтичних рекомендаціях картопля вважається корисним овочем, проте нинішні висновки змушують серйозно засумніватися у цій класифікації. Волт Віллетт, на той час завідувач кафедри харчування Гарвардського університету, пішов ще далі, запропонувавши помістити картоплю в один ряд із цукерками.

Метааналіз споживання картоплі та ризику розвитку діабету 2 типу, опублікований у 2018 році, об’єднав шість досліджень, проведених на сьогодні, та виявив приблизно 20-відсоткове збільшення ризику діабету, пов’язане з кожною порцією картоплі на день, що дозволило зробити висновок про те, що довгострокове високе споживання картоплі може бути тісно пов’язане з підвищеним ризиком розвитку діабету. Але, знову ж таки, в основному, це стосується смаженої картоплі. А ми знаємо, що у смажених продуктах є всякі неприємні речі.

Сьоме дослідження, але цього разу в Ірані, де не тільки більша частина споживання картоплі припадає на варену картоплю, але й ті, хто їв картоплю, мали найбільшу здорову дієту і споживали найбільше цільної рослинної їжі — фруктів, овочів, цільного зерна та бобів. І хоча дослідники намагалися вичленувати інші дієтичні чинники, ймовірність розвитку діабету у тих, хто їв найбільше вареної картоплі, була вдвічі нижчою. Це підтверджує думку, що, можливо, важко повністю виділити вплив лише картоплі. У результаті, згідно з висновками цього систематичного огляду, на сьогодні у нас немає переконливих доказів того, що споживання картоплі в цілому пов’язане з діабетом 2-го типу, але нам все ж таки, ймовірно, варто утриматися від картоплі фрі.

https://www.epochtimes.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-1.2 ° C
-1.2 °
-1.2 °
87 %
4.8kmh
97 %
Пт
0 °
Сб
1 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here