Керівники теплопостачальних підприємств на сесії Миколаївської міськради у вівторок, 28 листопада, відзвітували про те, як проходить старт опалювального сезону. Про це повідомляється на сайті мерії.
Першим виступив директор «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов . За його словами, всі котельні підприємства були запущені за графіком і зараз працюють в штатному режимі.
«Всі наші споживачі отримують належні послуги. Підприємство увійшло в опалювальний сезон без збоїв. У перший день було запущено 55 котелень, на другий день — ще 33, потім і всі інші. Всього підприємство обслуговує в місті 92 котельні», – розповів він.
Що стосується міжопалювального періоду, то підприємство провело ряд ремонтних робіт і частково модернізувало обладнання. З 2017 по 2022 рік у відновлення мереж було вкладено 40 млн грн., в одному тільки 2023 році — вже 23 млн грн.
Також Микола Логвінов прокоментував рішення Кабміну про зміну механізму розрахунків. За новою системою, з 1 вересня поточного року з коштів, які споживачі платять за тепло, 65% відразу йдуть до НАК «Нафтогаз України» на оплату газу, і тільки 35% залишаються підприємству.
«Цих коштів буде вистачати тільки на зарплати робітникам. Таким чином, наступного року ми не зможемо проводити ремонтні роботи за рахунок оборотних коштів підприємства», — заявив він.
Що стосується Миколаївської ТЕЦ, то її голова правління Дмитро Мирошниченко повідомив, що зараз на їх мережах є три великі дефекти: на перетині вулиць Артилерійської і Нікольської; на вул.1-й Слобідській; і на проспекті Миру, 1.
«Там працюють три бригади ТЕЦ і дві бригади Миколаївоблтеплоенерго, які завжди нам підставляють плече», — розповів він.
Мирошниченко також прокоментував причини, які завадили пуску тепла цього року. Він розповів, що в період підготовки до опалювального сезону фахівці провели гідравлічні випробування системи і виявили 190 дефектів, що на 60% більше, ніж було минулого року. Фахівці усунули всі несправності і провели другий етап гідравлічних випробувань з використанням холодної води, начебто успішно. Але під час пуску в мережі гарячого теплоносія виникли нові дев’ять аварійних поривів труб великого діаметру, і довелося виконувати термінові ремонти.
Він зазначив, що допомогу підприємству в ліквідації аварій надають міська влада, ДСНС, обласна військова адміністрація, донорські організації. Наприклад, в міжопалювальний період на кошти донорів були проведені капремонти найбільш аварійних ділянок протяжністю 542 метри на суму 21,3 млн грн. А за кошти НАК «Нафтогаз України» була виконана реконструкція ділянки магістралі на вул.Маріупольській на суму 24 млн. грн. Крім того, місто надало для ремонту мереж майже 2,5 км труб різного діаметру.
«За останні чотири роки, з 2019 по 2022 рік, ТЕЦ витратила на поточні ремонти мереж 11 млн грн. А з початку 2023 року — вже 9,5 млн грн. При цьому на капітальні ремонти всі ці роки кошти не виділялися. Жоден погонний метр труб не був замінений в рамках капремонту», — зазначив Дмитро Мирошниченко.
Дмитро Мирошниченко підсумував: мережі ТЕЦ суттєво зношені. 14 км трубопроводу повністю відслужили своє. Це означає, що всього за п’ять років знос мереж підприємства сягне 100%. Щоб уникнути подібних ситуацій необхідний комплексний підхід з масштабною реконструкцією мереж.