12.5 C
Николаев
Четверг, 6 октября, 2022
ГлавнаяАктуальноКого не мають права відсторонити від роботи без щеплення від COVID?

Кого не мають права відсторонити від роботи без щеплення від COVID?

В Україні з 8 листопада представників окремих професій (педагоги та держслужбовці) почнуть відсторонювати від роботи без зарплати через відмову від COVID-вакцинації. Проте, є умова, за якою відсторонити не зможуть — протипоказ до вакцинації.

Про це повідомляє головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Довідка про протипоказ

«Не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації, та які надали відповідний медичний висновок (форма №028), який виданий закладом охорони здоров’я», — повідомив Кузін.

Разом з тим, він уточнив, що зараз ця  форма довідки (№028)  перебуває на затвердженні центральних органів виконавчої влади і в довідці не буде вказуватися діагноз, тому керівник установи може вимагати таку довідку від співробітників.

«Якщо протипоказання тимчасові, то така довідка буде видаватися на певний проміжок часі — від 3 або більше місяців і коли термін дії протипоказів завершиться — людина зможе отримати щеплення», — розповів санлікар.

Кузін додав, що така форма довідки буде запроваджена вже найближчими днями.

«Ми сподієвамося, завтра або з понеділка буде (форма №028, — ред.) заюстована і вступить в роботу», — додав він.

Одна доза

За словами Кузіна, особи, які отримали одну дозу вакцини також не підлягають відстороненню від роботи. Оскільки, відстороненню підлягають лише ті, хто ухиляється або відмовляється від вакцинації.

«Працівники, які отримали принаймні одну дозу щеплення не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки тут не йдеться про ухилення від вакцинації», — пояснив він.

Ті, хто перехворів

Ті люди, які перехворіли і одужали мають отримати медичну довідку №028. Цій категорії громадян довідка видається максимум на три місяці.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
79 %
3.3kmh
97 %
Чт
14 °
Пт
18 °
Сб
20 °
Вс
15 °
Пн
15 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here