Понедельник, 20 мая, 2024
ГлавнаяЗдоровьеКожну другу смерть від раку можна було б запобігти

Кожну другу смерть від раку можна було б запобігти

Майже 50% смертей від злоякісних новоутворень у всьому світі пов’язані з факторами, які можна запобігти. Такого висновку дійшли вчені з Вашингтонського університету.

Мільйони людей щороку помирають від пухлин, і майже 50% випадків ці смерті можна було б запобігти, оскільки вони викликаються факторами способу життя.

Зокрема, рак провокується курінням, вживанням надто великої кількості алкогольних напоїв та зайвою вагою, як показало нове дослідження. Це найбільша спроба визначити так званий тягар раку у глобальному масштабі.

Дослідження зміцнює обсяг доказів, що збираються для оцінки того самого тягаря, яким рак є як на національному. і на міжнародному рівні. Автори дослідження проаналізували зв’язок між різними факторами ризику раку, який є другою найвагомішою причиною смертності людей після серцево-судинних захворювань.

У 2019 році люди найчастіше вмирали від злоякісних новоутворень трахеї, бронхів та легень. Це стосувалося як чоловіків, так і жінок.

Безліч подібних пухлин викликається курінням, а також зловживанням алкогольними напоями. Якби людство витрачало більш значні кошти зниження цих чинників ризику, то кількість смертей від раку різко скоротилося б.

Дослідження показує важливе значення первинної профілактики раку, крім того, на особливу увагу заслуговує зростання кількості злоякісних новоутворень, пов’язаних з ожирінням.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
18.6 ° C
18.6 °
18.6 °
79 %
2.8kmh
100 %
Пн
18 °
Вт
22 °
Ср
21 °
Чт
22 °
Пт
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь