У деяких випадках люди вважають за краще ігнорувати біль або заглушувати його ліками, не звертаючись до лікаря. Внаслідок цього може виявитися, що людина перенесла інфаркт, навіть не підозрюючи про це. Такі випадки можуть призвести до непоправних результатів у майбутньому, а також ускладнити лікарю постановку діагнозу. Про це розповіла лікар-кардіолог вищої категорії, завідувачка приймального відділення кардіологічного наукового центру Анастасія Такканд.
«Симптоми є завжди, інша річ, що люди ігнорують біль. Печіння в грудях приймають за загострення гастриту та намагаються “погасити” неприємні відчуття за допомогою антацидів. Ниючі, здавлюючі болі вважають остеохондрозом і п’ють знеболювальні. У результаті люди можуть зазнавати болю і день, і два, і навіть місяць. А потім взагалі забути, що мав місце такий епізод. У результаті лікарям доводиться випитувати інформацію, ставити багато запитань, щоб хоча б приблизно встановити, коли ж був інфаркт».
Фахівець назвала низку симптомів, за яких слід негайно звернутися за медичною допомогою. Серед них брак повітря, пітливість, запаморочення, слабкість, печіння чи тиск у ділянці грудей. Крім того, за наявності цих ознак слід викликати швидку, а не намагатися доїхати до лікаря самостійно. Також кардіолог наголосила, що дуже важливо отримати медичну допомогу протягом 12 годин після інфаркту. storinka.com.ua