Звичка є в кожен прийом їжі сиру цибулю і часник, та більше – небезпечна. Замість лікувального ефекту можна збільшити стан здоров’я. До вживання таких продуктів краще підходити з обережністю, наголосив лікар, спортивний дієтолог та нутриціолог Антон Брикін.
“Будучи впевненими у цілющих властивостях часнику та цибулі, люди вважають ці продукти абсолютно корисними: чим більше з’їси, тим краще”, – зазначив лікар, додавши, що “насправді цибулини рослин стимулюють виділення жовчі, дратують стінки шлунка”.
Це особливо небезпечно при захворюваннях ШКТ: панкреатиті, виразці, гастроезофагеальній рефлюксній хворобі.
Експерт порадив звести вживання цибулі та часнику у свіжому вигляді до 70-100 г на добу – у кілька прийомів їжі. Він також прокоментував звичку розкладати цибулю в приміщенні для дезінфекції повітря.
За його словами, “ще існувала практика вішати на шию дітям марлевий мішечок із часником”. Тим часом ефект від інгаляцій достовірно неясний. “Сучасна медицина скептично ставиться до подібних методів захисту від ГРВІ”, – уточнив Антон Брикін.
А ось закапування екстракту цибулі чи часнику в ніс чи рот – і зовсім небезпечно. “Такий народний засіб загрожує опіком слизових оболонок і може призвести до зворотного ефекту”, – наголосив фахівець.
storinka.com.ua