Среда, 1 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЛікар розкрив 3 неочевидні причини ожиріння

Лікар розкрив 3 неочевидні причини ожиріння

Причини зайвої ваги не завжди криються у неправильному способі життя та фізичних хворобах. Вони можуть торкатися і психоемоційний стан людини, і певні переконання. Так, психотравми, невдоволення зовнішністю та данина традиціям нерідко призводять до ожиріння, заявив лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук Артем Толоконін.

За його словами, ця низка неочевидних причин може схиляти людину до імпульсивного переїдання та ненажерливості. Намагаючись позбутися якогось емоційного болю або невдоволення, деякі люди починають ці проблеми заїдати. І їм справді стає легше, але ненадовго.

“У моїй практиці було кілька випадків, коли жінки приходили з бажанням позбутися ожиріння. Вони набирали вагу від 60 кілограмів і більше. До імпульсивного переїдання, яке призвело їх до ожиріння, їх схилив нестерпний біль через смерть дитини чи іншого родича. Пацієнтки починали себе звинувачувати в тому, що трапилося, а біль заїдали”, – пояснив психотерапевт.

Ще одна причина може здатися суперечливою, але реально існує. Це незадоволення своїм зовнішнім виглядом. Якщо людина пов’язує проблеми в особистому житті із зовнішністю, вважає себе непривабливою, то вона починає почуватися покинутою, а біль від цього – заїдати. У момент пережовування їжі він трохи заспокоюється завдяки стимуляції парасимпатичної системи. Проте стан спокою триває недовго, тому доводиться знову їсти, пояснив Артем Толоконін.

Третя причина ожиріння, за словами лікаря, пов’язана з радянськими переконаннями, що з’їсти потрібно все до кінця, а іноді й на користь, або з лояльністю людини до таких підвалин у сім’ї. Так, до переїдання може підштовхувати “далекий голос 40-х років”, коли люди при доступі до продуктів намагалися їсти досхочу. Дітям, котрі живуть із такими батьками, іноді доводиться погоджуватися з подібним баченням родичів.

У цих трьох випадках необхідно не просто почати займатися спортом, а й попрацювати з мисленням із фахівцями. Важливо отримувати новий позитивний досвід та позбавлятися болю іншими способами, зазначив Артем Толоконін.

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
95 %
8.2kmh
100 %
Ср
2 °
Чт
1 °
Пт
0 °
Сб
0 °
Вс
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here