Користь від консервованих продуктів дуже сумнівна, вважає лікар, покупець ніколи не зможе розібратися в тому, що виробник додав у продукт, щоб зробити його дешевшим і привабливішим.
«Наприклад, можуть бути ароматизатори або пальмова олія. Риба в томатному соусі чи олії – це вже не риба, там користі буде мінімальна кількість. Якщо ми говоримо про консерви з м’яса, то тушонка набагато шкідливіша, ніж просто шматок м’яса, бо це продукт глибокої переробки», – розповіла дієтолог.
В овочевих консервах занадто багато цукру та солі, ці інгредієнти зводять нанівець всю користь продукту. Гінзбург зазначив, що виробники давно навчилися маскувати шкідливі добавки, тому до вибору консервів у магазині варто поставитися уважно.
«Виробники успішно ховають усі шкідливі добавки. Наприклад, на банку написано: «смакоароматична добавка» — це може бути будь-що, також часто зустрічається напис «глютамінова кислота», насправді це глутамат натрію, шкода якого давно доведено», — попередив фахівець.
Здоровій людині не варто повністю виключати з раціону консерви, але важливо їсти їх не як самостійну страву, а як доповнення до повноцінного їди.
storinka.com.ua