Суббота, 20 апреля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеЛікар розповіла про ймовірність погіршення слуху після коронавірусу

Лікар розповіла про ймовірність погіршення слуху після коронавірусу

Фахівець навела дані, згідно з якими SARS-CoV-2 чинить прямий вплив на мозок і структури внутрішнього вуха, через що може виникнути погіршення слуху і навіть повна його втрата. Крім того, деякі пацієнти, які перенесли COVID-19, можуть відчувати дзвін або шум у вухах — тиннитус, який спостерігається без зовнішнього звукового сигналу. Також відомі випадки повної втрати слуху на тлі тяжкого перебігу інфекції.

Кічигіна також згадала, що SARS-CoV-2 здатний атакувати астроцити – клітини мозку, необхідні для забезпечення життєдіяльності нервових клітин. Мозок не розпізнає вірус через його схожість із астроцитами, тому не бореться з ними. Це призводить до значних ушкоджень у корі головного мозку, аж до атрофії окремих областей.

Протягом тривалого часу після формального одужання пацієнти можуть зберігати неврологічні прояви інфекції, у тому числі погіршення слуху. Порушення слуху можуть бути тяжкими, аж до незворотної глухоти.

«Переважно інфекція проникає в клітини легень, які також розташовуються на поверхні клітин, що вистилають середнє вухо. Тому проблеми зі слухом можуть бути пов’язані із запаленням середнього вуха, яке часто спостерігається у пацієнтів, які перенесли коронавірус», – уточнила сурдолог.

Існує також інформація, що перенесений COVID-19, навіть після легких випадків захворювання, призводить до легких та помірних знижень слуху, що супроводжується шумом у вухах та поганою розбірливістю мови.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
небольшая облачность
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
70 %
3.1kmh
18 %
Сб
12 °
Вс
8 °
Пн
4 °
Вт
8 °
Ср
11 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь