Фахівець навела дані, згідно з якими SARS-CoV-2 чинить прямий вплив на мозок і структури внутрішнього вуха, через що може виникнути погіршення слуху і навіть повна його втрата. Крім того, деякі пацієнти, які перенесли COVID-19, можуть відчувати дзвін або шум у вухах — тиннитус, який спостерігається без зовнішнього звукового сигналу. Також відомі випадки повної втрати слуху на тлі тяжкого перебігу інфекції.
Кічигіна також згадала, що SARS-CoV-2 здатний атакувати астроцити – клітини мозку, необхідні для забезпечення життєдіяльності нервових клітин. Мозок не розпізнає вірус через його схожість із астроцитами, тому не бореться з ними. Це призводить до значних ушкоджень у корі головного мозку, аж до атрофії окремих областей.
Протягом тривалого часу після формального одужання пацієнти можуть зберігати неврологічні прояви інфекції, у тому числі погіршення слуху. Порушення слуху можуть бути тяжкими, аж до незворотної глухоти.
«Переважно інфекція проникає в клітини легень, які також розташовуються на поверхні клітин, що вистилають середнє вухо. Тому проблеми зі слухом можуть бути пов’язані із запаленням середнього вуха, яке часто спостерігається у пацієнтів, які перенесли коронавірус», – уточнила сурдолог.
Існує також інформація, що перенесений COVID-19, навіть після легких випадків захворювання, призводить до легких та помірних знижень слуху, що супроводжується шумом у вухах та поганою розбірливістю мови.
storinka.com.ua