Британські лікарі та вчені назвали кілька простих правил, які допоможуть зробити кишечник здоровішим, а травлення кращим. Рекомендації спеціалістів опублікувала газета Telegraph.
За словами професора харчової мікробіології в Університеті Редінга Глена Гібсона , 70 відсотків ресурсів імунної системи людини залежать від роботи кишечника. А саме те, як організм справляється зі шкідливими мікроорганізмами, стресами, надмірною вагою та іншим.
– Кишечник відіграє важливу роль у підтримці загального здоров’я, і ключем до цього є трильйони бактерій, що у ньому живуть. Як ви розумієте, хороші бактерії повинні переважати над шкідливими, – пояснив професор.
Перша порада – є більше клітковини. Вона міститься в овочах, фруктах, бобових, цільнозернових макаронах. Особливо багаті на неї три продукти: морква, броколі та диня.
– Дисбаланс між корисними та шкідливими бактеріями в кишечнику може впливати не тільки на його здоров’я, а й викликати ряд інших хронічних хвороб – запальне захворювання кишечника, артрит та метаболічні захворювання, такі як ожиріння та діабет, – каже дієтолог Метт Перкінс.
Друга порада – скоротити споживання солодкої та жирної їжі.
– Цукор живить такі грибки, як Candida albicans, які в нормі присутні в кишечнику. Ці грибки не викликають жодних проблем, проте надмірне їхнє зростання може пригнічувати «дружню» флору кишечника, призводячи до таких симптомів, як втома, проблеми зі шкірою, молочниця, грибок нігтів, – зазначає дієтолог Дженні Боденхам.
Очищенню кишечника допомагає і достатнє споживання чистої води протягом дня.
– Вода допомагає травленню, забезпечуючи правильне надходження мінералів та поживних речовин в організм. Почніть день зі склянки води, щоб підбадьорити ваше тіло, – радить дієтолог Кайса Ернестам .
Ще один спосіб оздоровлення кишечника пов’язаний із вживанням продуктів з пробіотиками, наприклад йогурти, суп місо, та пребіотиками. Останні є в цибулі, часнику, цикорії, квасолі та холодній картоплі.
Інша важлива порада – уникати стресу. Він сприяє виробленню гормону кортизолу, який не найкраще впливає на травлення. Викид кортизолу, за словами доктора Джо Траверса , призводить до зміни кровотоку та секреції в кишечнику, пригнічуючи зростання корисної мікрофлори та сприяючи зростанню шкідливої.
Фахівці зазначають, що робота шлунково-кишкового тракту впливає весь організм людини. Погане функціонування кишечника може стати причиною або каталізатором різних недуг – від слабкого імунітету до психологічних недуг типу депресії.