Алкоголь може допомогти заснути швидше, ніж зазвичай, проте він призводить до порушень сну. Спиртне також негативно впливає на центральну нервову систему у разі поєднання його зі снодійним.
Про небезпеку таких напоїв пише The New York Times, посилаючись на профільних лікарів. Медики зійшлися на думці, що алкоголь порушує так звану архітектуру сну, яка має пройти повне коло, перш ніж ви прокинетеся. Це обернеться порушеним та неякісним сном, який не дозволить відпочити вашому тілу.
“Ви розплачуєтеся за випитий увечері алкоголь у другій половині ночі”, – відзначила докторка Дженніфер Мартін, психологиня та професорка медицини Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Вона пояснила, що алкоголь спочатку діє заспокійливо, але він порушує другу половину періоду сну, змушуючи людину часто прокидатися.
За словами лікарки, першу половину ночі, коли в крові ще циркулює досить високий рівень алкоголю, ви спатимете глибоко і без сновидінь. Це пояснюється тим, що алкоголь діє на гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК) – головний гальмівний нейромедіатор мозку, який пригнічує імпульси між нервовими клітинами та діє заспокійливо. Але пізніше, коли рівень алкоголю знижується, ваш мозок почне перезавантажуватися та переривати сон.