Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЛікарі попередили про “поганий” холестерин, який передається у спадок

Лікарі попередили про “поганий” холестерин, який передається у спадок

Двоє з тисячі росіян страждають на генетичне захворювання, яке призводить до підвищення рівня холестерину в крові. Таку статистику, згідно з результатами дослідження вчених медико-генетичного центру Genotek.

В експерименті взяли участь 59 тисяч росіян віком від 18 до 65 років. За словами експертів, в учасників із виявленим генетичним захворюванням – сімейна гіперхолестеринемія – вчетверо збільшується ризик серцево-судинних захворювань.

“Хвороба впливає на обмін ліпопротеїнів низької щільності (так званий поганий холестерин), що призводить до його накопичення фактично з народження і досить швидкого розвитку атеросклерозу. Людина може успадкувати мутацію від одного з батьків або від обох: у другому випадку хвороба протікає в більш важкій формі “, –   пояснив директор з продукту медико-генетичного центру Genotek Олександр Ракітько.

Науковці відзначають, що накопичений холестерин звужує кровоносні судини, що провокує утворення небезпечних для здоров’я бляшок. Якщо пацієнт не займається лікуванням, у нього швидко та агресивно розвивається атеросклероз, ранні інсульти та інфаркти, а смерть у таких випадках може бути раптовою, попереджають фахівці.

Ступінь ризику також залежить від статі, рівня холестерину, фізичної активності, ваги, дієти та шкідливих звичок. Щоб знизити ризик виникнення важкого захворювання, лікарі рекомендують обмежити вживання продуктів із тваринними жирами: вершкове масло, жирні сорти м’яса, майонез, жирні вершки, випічка.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
снег
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
99 %
3.4kmh
100 %
Сб
-0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here