Суббота, 28 января, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЛікарі розповіли, як боротися з прокрастинацією

Лікарі розповіли, як боротися з прокрастинацією

Кожна людина стикається з тим, що по-науковому називається прокрастинацією, тобто відкладає на потім справи, які можна зробити вже зараз. Багато хто вважає, що це відбувається через лінощі, проте дослідниками доведено, що прокрастинація — природна реакція мозку, тому боротися з нею слід дуже акуратно, щоб не погіршити проблему.

Чим прократинація відрізняється від лінощів

Різниця між прокрастинацією і лінощами, незважаючи на те, що багато хто вважає їх одним і тим же явищем, колосальна. Лінь – це небажання брати на себе відповідальність, нерішучість, безініціативність. Прокрастинація ж — тимчасове явище, коли мотивація і бажання робити щось у людини пропадає лише певний період. Прокрастинація – це повільний старт, тоді як ліньки – це відсутність старту взагалі.

Види прокрастинації

Дослідники виділяють кілька видів прокрастинації:

– Побутова – коли на потім відкладаються домашні справи, на кшталт готування, збирання чи винесення сміття.

– Прокрастинація прийняття рішень – відкладаються будь-які справи, хоча є всі можливості для їх виконання.

– Академічна – коли відкладаються справи, пов’язані з навчанням.

– Невротична – відкладаються життєво необхідні завдання. В цьому випадку вже варто звернутися до фахівця та не намагатися виправити ситуацію самостійно.

– Компульсивна – коли прокрастинація перетворюється на тип поведінки, що склався.

Крім того, прокрастинатори ділять на активних та пасивних. Перші свідомо відкладають справи до самого дедлайну, а потім у стислий термін виконують все необхідне. Пасивні прокрастинатори затягують виконання завдань мимоволі, часто переживаючи через це.

Користь прокрастинації

Прокрастинацію прийнято розглядати як негативне явище, проте цей механізм виробився в людини не просто так, а значить, вона виконує і корисну роль. Насамперед зазначається, що завдання, які потребують творчого підходу, краще вирішуються саме після невеликої перерви перед виконанням. Щоправда, тут теж потрібна міра, оскільки пауза, що тривала, як показали дослідження, негативно позначається на результатах.

Тому прокрастинацію нерідко називають «звичкою ефективної людини», оскільки вона дозволяє відкласти другорядні справи та зосередитися на справді важливих проектах.

Тим не менш, відкладення справ на потім може швидко перерости в погану звичку, від якої ніякої користі точно не буде.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
1 ° C
1 °
1 °
62 %
2.7kmh
93 %
Сб
1 °
Вс
0 °
Пн
2 °
Вт
1 °
Ср
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here