Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеМати право вибору: в Україні хочуть розширити доступ до препаратів медичного канабісу

Мати право вибору: в Україні хочуть розширити доступ до препаратів медичного канабісу

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону, розробленого урядом, про розширення доступу до препаратів медичного канабісу. Дискусія з цього приводу стала темою  круглого столу , який відбувся в одному з українських інформагентств.

– Ще коли ми тільки подавали цей законопроєкт, то вважали, що мінімальна кількість людей, які потребують допомоги саме за рахунок медичного канабісу, 2-3 млн осіб, – зазначив голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький.

Однак, за його словами, після початку повномасштабного вторгнення РФ йдеться вже про 5-7 млн українців.

Михайло Радуцький зазначив, що програми, які передбачають використання медичного канабісу, є в багатьох країнах , зокрема, в Ізраїлі, для лікування і терапії багатьох захворювань, серед яких епілепсія, ПТРС, деменція, хвороба Альцгеймера, онкологічні захворювання.

– У той же час, усі прекрасно розуміють, що у нас є лікарські засоби, які містять у своєму складі наркотичні речовини, їхній відпуск регулюється, – сказав перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комарида.

Він також нагадав, що  з 1 листопада  в Україні буде введено відпуск таких препаратів за електронним рецептом, що дозволить побачити в електронній системі будь-яке відхилення або маніпуляцію.

Як відзначають експерти, з продовженням бойових дій буде зростати кількість людей з різними психологічними, психіатричними проблемами, і їх потрібно буде вирішувати.

Але, через відсутність законодавства,  українські вчені  не мають права навіть проводити клінічні дослідження в цьому напрямку, констатували учасники круглого столу.

fakty.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0 ° C
-0 °
-0 °
72 %
4.7kmh
94 %
Пт
0 °
Сб
1 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here