Понедельник, 27 марта, 2023
ГлавнаяЗдоровьеМедики нагадали, які аналізи необхідно регулярно здавати жінкам

Медики нагадали, які аналізи необхідно регулярно здавати жінкам

Який профілактичний чек-ап потрібний жінці.

Жінкам через особливості їхньої фізіології та гормонального фону обов’язково потрібно проходити профілактичні медичні огляди,   навіть якщо нічого не болить  . Причому робити це потрібно з молодого віку. Які проблеми зі здоров’ям найчастіше виникають у жінок, як їх уникнути та які показники здоров’я важливо контролювати постійно – розповіла терапевт, сімейний лікар, спеціаліст УЗД-діагностики Ганна Красюк.

Навіщо здавати аналізи, якщо нічого не болить

Головний принцип цивілізованої медицини – це профілактика будь-яких захворювань,   діагностика хвороб ранніх стадіях  . Саме щорічні профілактичні чек-апи, тобто мінімум контролю основних показників здоров’я, починаючи з молодого віку, допомагають уникнути серйозних проблем у майбутньому.

Наприклад, аутоімунні захворювання, на які   частіше хворіють жінки   і які займають 3-е місце за поширеністю у світі, довго ніяк себе не проявляють.

Молодий   організм довго компенсує всі проблеми   самостійно, відповідно, людини нічого не турбує і до лікаря він не йде. Тим часом в організмі відбуваються зміни, які під впливом супутніх факторів раптово вистрілять.

Які проблеми із здоров’ям часто виникають у жінок?

Так часто буває із захворюваннями   ендокринної системи  . Наприклад, тиреоїдит, при якому в щитовидній залозі починається запальний процес, можна виявити на ранній стадії. Те саме стосується гінекологічних проблем – жіноче здоров’я (як і чоловіче, втім) треба моніторити регулярно, оскільки онкологія жіночої репродуктивної системи часто розвивається безсимптомно роками.

Особливо важливо це у віці 35+, коли   рак шийки матки може прогресувати   буквально за півроку-рік, а до цієї жінки нічого не турбувало. Точніше, на проблеми з менструальним циклом чи незначні виділення багато жінок вважають за краще не звертати уваги. І даремно.

Які аналізи важливо здавати жінкам?

Насамперед незалежно від віку, статі, наявності або відсутності інтимного життя, скарг потрібно як мінімум раз на рік   здавати загальний аналіз крові  , сечі, робити рентген-діагностику грудної клітки, УЗД органів черевної порожнини та нирок. А також перевіряти гостроту зору у офтальмолога. Саме жінкам, окрім такого чек-апу, важливо:

1. Починаючи з підліткового віку проходитиме щорічний профілактичний огляд у гінеколога   зі взяттям аналізу з шийки матки на цитологію (ПАП-тест). Це дослідження допомагає виявити на ранніх стадіях рак, а також інфікування папіломавірусом (який викликає онкологію). Також гінеколог візьме аналіз, щоб перевірити мікрофлору піхви. Жінкам після 40 років потрібно відвідувати гінеколога двічі на рік.

2. Перевірятися у мамолога та робити обстеження грудей,   особливо якщо вам 35+. Це допоможе уникнути раку грудей, а також вчасно виявити доброякісні утворення у молочних залозах, що не є рідкістю для жінок у будь-якому віці. Жінкам до 40 років також рекомендується щорічно робити УЗД молочних залоз, старших за 40 – мамографію.

Як часто здавати кров на гормони чи цукор?

3  .  Дослідження крові на гормони щитовидної залози   важливо робити навіть молодим жінкам. Чим доросліша жінка, тим частіше у неї можуть виникати збої в роботі щитовидки. Тому якщо вам 35+, то щорічно робіть такий чек-ап. Також важливими є й інші аналізи крові.

4. Біохімія крові на цукор та холестерин.   Моніторинг рівня глюкози покаже, чи є проблеми з обміном вуглеводів та загроза розвитку діабету. При підвищеній концентрації в крові холестерину можуть відкладатися холестеринові бляшки на стінках судин.

Тому якщо вам більше 40, то перевіряти холестерин варто щонайменше 1 раз на 3 роки. А   цукор крові – 1 раз на рік  , оскільки цукровий діабет зараз вражає і молодь, довго себе ніяк не проявляючи.

5. Аналіз крові на феритин – білок заліза.  У жінок часто виникає дефіцит заліза в організмі (через менструацію, дієти, зміни гормонального фону, вагітність). А загальний аналіз крові не покаже початку залізодефіцитної анемії, тобто гемоглобін може бути гаразд. Тому важливо додатково контролювати рівень феритину.

Загалом існує такий аналіз крові, як   пакет «контроль анемії»  . До нього входить аналіз рівня сироваткового заліза, феритину та трансферитину, вітамінів групи В (фолієвої кислоти та В12). Ці показники важливі для жінки, якщо вона має схильність до анемії.

Важливо!  Крім основного чек-апу, не забувайте про те, що ряд симптомів, що з’являються, теж вимагає додаткової діагностики, а також не ігноруйте вакцинацію.

Які додаткові аналізи можуть знадобитися жінкам

Про важливість вакцинації лікарі говорять щодня, я лише нагадаю, що від деяких захворювань   можна захиститися вакцинами,   яких немає у дитячому календарі обов’язкових щеплень. Наприклад, щеплення від папіломавірусу роблять дівчаткам до початку статевого життя. Але для жінок, які вже ведуть інтимне життя, це також актуально.

Щеплення від папіломавірусу рекомендується робити і   жінкам і чоловікам, які змінили партнера   (навіть разово). Тобто не лише за частої зміни партнерів, а навіть коли один стабільний сексуальний партнер замінює іншого. Якщо вас турбують будь-які симптоми чи ситуації, найправильніше рішення – порадитись із сімейним лікарем. А не з сусідами, знайомими чи гуглом.

Жінкам, які частіше за чоловіків засмагають і користуються косметикою, також не завадить   періодично оглядати шкіру.   І при підозрілій зміні родимок, родимих ​​плям, появі нових звернутися до дерматолога.

novosti-n.org

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
5 ° C
5 °
5 °
82 %
2.3kmh
66 %
Пн
8 °
Вт
3 °
Ср
4 °
Чт
10 °
Пт
9 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here