Міжнародні партнери відмовилися фінансувати будівництво нового водогону для Миколаєва за так званим «швидким планом», без проведення стандартної процедури, що включає проведення експертиз та тендерних закупівель.
Кошти на проєкт виділять з резервного фонду державного бюджету.
Про це заявив міський голова Олександр Сєнкевич.
За словами мера, Агенція з відновлення Миколаєва готова розпочати будівництво, але міжнародні партнери наполягають на стандартній процедурі, що включає проєктування, експертизу, проведення тендерних закупівель і лише потім – початок будівництва. За словами Сєнкевича, ця процедура займає багато часу: лише проєктування може тривати півтора-два роки.
«Ми не маємо стільки часу, тому було запропоновано йти за процедурою «проєктуй-будуй». Але європейські банківські інституції не готові фінансувати роботи за такою схемою», — сказав очільник міста.
Тому, за словами Сєнкевича, кошти на будівництво планують виділити з резервного фонду державного бюджету. Аби в обласному центрі відновити водопостачання, необхідно побудувати трубу довжиною близько 60 кілометрів від визначеної точки водозабору.
Втім, Сєнкевич запевняє, що будівництво нового водогону розпочнеться вже найближчим часом. Сам процес будівництва, за його словами, розділять на окремі частини. Роботами займатимуться кілька підрядників у різних місцях.
Як відомо, у серпні президент України Володимир Зеленський доручив будувати новий водогін для Миколаєва «по швидкому варіанту». Згідно з ним, питна вода у містян має бути до літа наступного року. Уряд схвалив цю програму.
За словами Сєнкевича, після після цього звільнився очільник Держагентства з відновлення Мустафа Найєм, через що вирішення питання будівництва водогону затягнулося.
У липні голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що Миколаїв ще не отримав коштів від уряду на будівництво нового водогону. Оновлений кошторис проєкту він планував представити на розгляд уряду.
Нагадаємо, що проєкт реконструкції водогону для Миколаєва став одним із найгучніших корупційних скандалів у регіоні за період великої війни. Влітку 2023 року Миколаївська ОВА оголосила 12 великих закупівель з реконструкції магістрального водогону. Однак у кошторисах реконструкції водогону виявили завищення цін на будівельні матеріали у 2-3 рази. Лише на трубах ПЕ-100 SDR 17 1000 мм і лише один підрядник, «Миколаївміськбуд», намагався «заробити» 58 мільйонів гривень.
Держаудитслужба знайшла порушення в діях посадовців Миколаївської ОВА у всіх закупівлях робіт з реконструкції водогону. Згодом і прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати укладені угоди. Та це не завадило підлеглим Віталія Кіма без тендеру додати ще 32 мільйони підряднику, в якого прокуратура вимагає повернути до бюджету таку ж суму через завищені ціни.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…