-1.5 C
Николаев
Понедельник, 28 ноября, 2022
ГлавнаяАктуальноМиколаїв з робочим візитом відвідала команда Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Миколаїв з робочим візитом відвідала команда Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Миколаїв у 2020 році став одним з п’яти міст України, що беруть участь у Програмі покращення Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ).

Індекс конкурентоспроможності міст — це інструмент оцінювання бізнес-клімату, вимірювання ефективності економічного врядування та мотивації місцевої влади до співпраці з бізнес-спільнотою. Індекс визначають на основі даних, отриманих безпосередньо від керівників і власників підприємств, статистичної інформації, аналізу офіційних документів та ресурсів міської ради. Дослідження проводиться в рамках Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

20 жовтня наше місто з робочим візитом відвідали представники Програми USAID  та ГО «Електронна Республіка». Зустріч з експертами відбулася в Миколаївській міській раді. До обговорення долучилися міський голова Олександр Сєнкевич, його заступники та керівники структурних підрозділів міськради. За словами мера Миколаєва, місто вітає будь-які ініціативи, що сприятимуть його розвитку та допоможуть покращити бізнес-клімат.

За словами Арсенія Положія, радника з питань регіональної конкурентоспроможності, діяльність команди Програми USAID покликана допомогти містам України підвищити свої можливості. Обговорюючи діалог влади та бізнесу, Арсеній Положій підкреслив важливість налагодженої комунікації.

—         Хочу привітати Миколаїв з тим, що, не очікуючи навіть запуску програми покращення результатів Індексу конкурентоспроможності, місцева влада взяла описані приклади кращих практик інших міст та включила до власної програми розвитку, — каже фахівець. – Така ініціатива дуже тішить. Зокрема, мова про неформальне спілкування з бізнесом, підтримку публічного приватного діалогу. Одна з цілей визначення Індексу якраз і полягає в стимулюванні міст до впровадження нових ініціатив.

Експерти проаналізували кілька компонентів ІКМ: прозорість/відкритість даних; неформальні платежі/корупція; ресурси для розвитку. Як зазначив Арсеній Положій, показник прозорості Миколаєва покращився на п’ять пунктів. Так само є прогрес за рейтингом неформальних платежів/корупції, лідерства міської влади.

Натомість, не так добре у Миколаєва виявилися справи з питанням започаткування бізнесу, зокрема, простотою та якістю надання адміністративних послуг у цій сфері.  Є зауваження і до позицій «вартість законодавства» та «податки і збори». Щодо останньої, експерти визнають проблеми в методології. Знадобилися зусилля, щоб пояснити людям — мова виключно про місцеві податки та збори, які, до слова, в Миколаєві значно нижчі, ніж в інших містах України. 

З огляду на карантинні обмеження, для ефективної діяльності Міжміської робочої групи вирішили створити онлайн-платформу https://erepublic.org.ua/ikm. Це ресурс, де акумулюється інформація про кращі практики, цікаві заходи, роботу над покращенням показників Індексу. На платформі зареєстрований 71 представник з різних міст України. При цьому найбільшу активність, за словами експертів, виявили миколаївські бізнес-спільноти.

Фахівці детально роз’яснили позиції звіту, підготованого за результатами ІКМ 2019/20 років. Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю. Миколаєву нададуть Дорожню карту за поглибленим аналізом показників Індексу конкурентоспроможності. А команда Програми USAID надаватиме миколаївцям експертну підтримку.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови 

 

 

 


Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
87 %
1.4kmh
100 %
Пн
2 °
Вт
2 °
Ср
4 °
Чт
2 °
Пт
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here