Нова тарифна політика «Миколаївобленерго» передбачатиме введення постійної абонентської плати протягом всього року, а під час опалювального сезону населенню необхідно буде додатково сплатити подачу теплоносія у помешкання.
Про це повідомив директор комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
— Ми не відмовились від цієї ідеї. Це буде рішення виконкому. Тариф поки залишиться на рівні того, що був до початку повномасштабного вторгнення, але буде розділено на дві частини. Тобто те, що людина заплатила б за п’ять місяців, так вона буде платити 12 місяців. Я хочу впровадити його цього вже цього опального сезону, – сказав Микола Логвінов.
За рахунок абонплати протягом року комунальне підприємство планує доглядати та підтримувати у належному стані мережу опалення, а гроші з додаткових «осінньо-зимових» виплат підуть на оплату за газ, електроенергію та воду, необхідну для подачі тепла у житло.
На підприємстві очікують, що після впровадження двоставкового тарифи миколахвці почнуть заощадувати тепло.
— Основна ціль цього тарифу – змотивувати людей у питанні енергоефективності, щоб вони почали економити теплоносій. Тобто це не вплине на нашу загальну економіку, але дозволить людям, якщо вони будуть впроваджувати енергоефективні засобами, менше платити за квадратний метр. Людей цікавить не тариф, а сумма платіжки, правильно? Так, так. Є ОСББ, де ціна 11 гривень за квадратний метр. Тому що люди там поставили ТП, утеплили фасад, поставили регулятори на батареях – це цікаво. Чому ми зацікавлені? Це не альтруїзм. Чим менше люди використають тепла, чим менше газу ми спалом, тим менше ми будемо залежати від наказу НАК «Нафтогаз України», – сказав Микола Логвінов.
Він також пояснив, як саме люди можуть заощаджувати тепло під час опалювального сезону.
— Зима в нас останні два роки тепла, правильно? Але чомусь витрати теплоносія виросли на 10%. Чому? Одна з причин — це те, що будинки не готуються до опального сезону, не роблять промивки, не роблять нормально гідравліки. Це проблема. І друге – вони перестали економити. Треба ізолювати теплотрасу, яка у людей в підвалі або на криші, закривати вчасно вікно, не відкривати під’їзд, щоб не опалювати вулицю, і так далі, – додав Микола Логвінов.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…