Уряд виділив з державного бюджету 38 мільйонів гривень «освітньої» субвенції для навчальних закладів Миколаївської області.
Ці кошти витратять на придбання техніки, книжок та меблів.
Про це свідчить затверджене Кабінетом міністрів розпорядження «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році».
Понад 38 мільйонів гривень для Миколаївщини спрямовують наступним чином:
-33,7 мільйона гривень — на техніку у кабінети фізики, хімії, біології, географії та природничих наук;
-2,4 мільйона гривень — на техніку та меблі для навчальних кабінетів пілотних закладів освіти;
-1,8 мільйона гривень — на паперові та електронні книги для пілотних закладів освіти.
Всього уряд виділив 1,5 мільярда гривень «освітньої» субвенції, яку розподілили між 24 областями та Києвом. Найбільші субвенції отримають Львівська область (117 мільйонів гривень), Одеська область (103,9 мільйона гривень) та Київ (110,5 мільйона гривень).
Миколаївській області спрямовують 38 мільйонів гривень. Менше за неї отримають п’ять областей: Луганська область (676 тисяч гривень), Донецька область (1,3 мільйона гривень), Херсонська область (1,6 мільйона гривень), Харківська область (6,8 мільйона гривень) та Запорізька область 11,7 мільйона гривень).
Водночас місцеві бюджети мають співфінансувати передбачені закупівлі у розмірі від 5% до 30%. А навчальні заклади мають працювати за денною або змішаною формою навчання та мати укриття.
Як розподіляли гроші між областями?
Розмір субвенції для кожного регіону визначала комісія Міністерства освіти і науки України за такими критеріями, повідомили у відомстві:
-засоби навчання та обладнання для природничих кабінетів — пропорційно кількості 6 класів у 2023/2024 навчальному році;
-засоби навчання, обладнання і меблі для пілотних шкіл — пропорційно кількості шкіл, які працюють за денною, поєднанням денної та дистанційної форм здобуття освіти;
-навчальна та навчально-методична література для пілотних шкіл — пропорційно кількості учнів і вчителів таких шкіл;
-підвищення кваліфікації — пропорційно кількості осіб, які її потребують.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…