Воскресенье, 6 октября, 2024
ГлавнаяАктуальноМиколаївщину поділили на “зони”: в кожній буде свій ліцей

Миколаївщину поділили на “зони”: в кожній буде свій ліцей

Ліцеї на Миколаївщині будуть “з пансіоном”, щоб дітям, які приїжджають з інших громад, було де ночувати.

Про це  розповіла директор департаменту освіти Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

– На початку 2027 року ті діти, які займаються сьогодні за програмою НУШ (“Нова українська школа”, – прим. авт.), підходять до старшої школи, і саме з цього року починає працювати профільна школа. Тобто старша школа, яка розрахована на три роки, вона буде профільною. Для створення цієї профільної школи у нас будуть академичні і професійні ліцеї. Всі ступені освіти будуть окремо: окремо працює початкова школа, окремо — середня, і окрема юридична одиниця — це старша школа. Діти можуть продовжувати навчання або в професійних ліцеях — коледжах, які будуть створюватися на базі професійно-технічних закладів, або в разі, що вони виявляють бажання потім вчитися у вищій школі, вони йдуть до академічних ліцеїв, де навчаються за певним профілем: гуманітарний, математичний, природничій, природничо-математичний, історичний, технічний і таке інше. Там вони навчатимуться й готуватимуться до вступу в конкретні вищі навчальні заклади. Сьогодні ми повинні затвердити таку мережу, і через це ми працюємо з громадами, – розповіла Веліховська.

Але є певні обмеження, які не дозволяють відкрити такі заклади не те що у кожному населеному пункті, а навіть у кожній громаді.

– Заклад повинен мати не менше 400 осіб, якщо це академічний ліцей, і не менше 600 осіб, якщо це професійно-технічний навчальний заклад. І сьогодні ми стикнулися з тим, що у нас у громаді немає стільки дітей, щоб вони мали можливість на території своєї громади організувати один академічний ліцей, або один професійно-технічний. Виникає проблема, що дитина буде їздити вже до іншого, і вимоги до цих ліцеїв вже значно вищі. Має бути підвіз, гаряче харчування, і обов’язково — пансіон, де дитина зможе перебувати вночі. Тобто планується, що вища школа буде мати свої так звані кампуси. Це і планування доріг, щоб вони були нормальні на 2027 рік, і з однієї громади, яка не має ліцею, можна було підвозити дітей в іншу громаду, і для цього були створені всі умови. Ми сьогодні активно працюємо саме над тим, щоб ця мережа була спрацьована, – зазначила посадовиця.

У розробці та впровадженні цієї мережі задіяні не лише місцеві фахівці.

– Є громадська організація “Decide”, яка конкретно займається цією діяльністю на рівні міністерства, це державна політика. Є інтерактивна карта, яка так само створена, ще й поділена на зони: червона зона — це там, де перебувають під постійними обстрілами, далі йде помаранчева зона і таке інше. Якщо ми беремо кожен заклад, то там зразу ми можемо подивитися 30-кілометрову зону — тобто в які заклади можна під’їжджати саме туди. Ця робота ведеться професійно, не просто ми самі щось придумуємо або не придумуємо. Більше того, у місті Одеса минулого місяця проходив форум, на якому ми так само представляли свою мережу, було дуже багато експертів, причому це міжнародні експерти, які так само працюють над створенням цієї спроможної мережі. Це дуже масштабний проєкт. З одного боку ми пишаємося тим, що нам дають можливість і визначають нас для участі в таких проєктах, тому що це не всім дається. Але з іншого боку, це дуже складно, і ми над цим працюємо, – резюмувала Веліховська.

Джерело

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
90 %
4.4kmh
100 %
Вс
10 °
Пн
14 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь