Вторник, 21 мая, 2024
ГлавнаяАктуальноМиколаївська філармонія подарувала глядачам “Перлини української музики”.

Миколаївська філармонія подарувала глядачам “Перлини української музики”.

Захоплюючу концертну програму із циклу “Перлини української музики” представила Миколаївська обласна філармонія. Концерт, що відбувся у музичному салоні Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна 20 квітня без перебільшення можна назвати калейдоскопом романсу.

У музичному мистецтві існує камерний жанр, який можна вважати унікальним – його ім’я «романс». Ця вокальна мініатюра з моменту своєї появи мала популярність і відбивала всі значні процеси, які у житті суспільства. У романсу дуже непроста доля – його забороняли, проте він знову тріумфально повертався на концертні сцени. Нині романс продовжує радувати слухачів своєю мелодійністю, задушевністю та сердечністю. І це дуже важливо у наші непрості часи

У концерті пролунали мелодії українських композиторів.

Відкрили концертну програму Вікторія Гвоздікова (фортепіано) та Віктор Макушин (флейта). Вони виконали твори М.Лисенка “Романс” та В.Власова “Мелодія”.

Окрім цього цей дует виконав два твори відомого українського композитора Р.Глієра “Романс” та “Andante”. Ця ж пара акомпанувала солістці Юлії Бендер, яка виконала твір М.Кропивницького “Соловейко”.

Крім цього, Ю.Бендер виконала “Стояла я і слухала весну” на слова Л.Українки та “Вечірню пісню” на слова В.Самойленка. Музика обох творів композитора В.Стеценка.

Крім цього, під акомпанімент В.Гвоздикової та скрипальки Ольги Ситник вона подарувала слухачам “Мелодію” М.Скорика з кінофільму “Високий перевал”.

А романс А.Кос-Анатольського на слова І.Франка “Ой ти дівчина, з горіха зерна” подарував слухачам соліст Геннадій Шульгін.

А дуетом із Вікторією Осадчою він виконав твір О.Білаша “За літами”.

А соло Вікторія Осадча виконала два твори А.Кос-Анатольського “Про тебе мрію” та “Пастушка”

А завершувала його сьогоднішню програму скрипалька О.Ситник двома “Романсами” Ю.Щуровського та А.Кос-Анатольського.

Виступи музикантів не залишали байдужими нікого із присутніх. Після кожного виступу лунали бурхливі оплески та крики “браво”.

Прекрасно провела концерт ведуча, музикознавця Олена Кузьміна.Перед кожним номером слідувала невелика розповідь про композитора і про твір.

Діячі миколаївської культури та мистецтва продовжують гідно тримати культурний фронт.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
17.7 ° C
17.7 °
17.7 °
75 %
2kmh
55 %
Вт
23 °
Ср
21 °
Чт
21 °
Пт
24 °
Сб
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь