Воскресенье, 6 октября, 2024
ГлавнаяАктуальноМиколаївська ОВА запропонувала власні варіанти топонімів попри голосування містян

Миколаївська ОВА запропонувала власні варіанти топонімів попри голосування містян

У Миколаєві два місяці тривали громадські обговорення щодо зміни назв 189 топонімів, які підлягають перейменуванню на виконання Закону України про деколонізацію.

Підсумки підбили першого липня 2024 року. Попри це Миколаївська ОВА оприлюднила опитування щодо зміни 20 топонімів, всупереч думці миколаївців.

Про громадське обговорення Миколаївська обласна військова адміністрація повідомила на своєму сайті. Крім нього, оголошення більше ніде не було розміщене.
Організатор електронних консультацій — управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської ОВА.

“Пропозиції щодо перейменування вулиць внесені з урахуванням думок та позицій представників громадськості, експертів та активної спільноти”, — кажуть у відомстві, втім про яких фахівців йдеться — невідомо.

“Соціальні групи населення та заінтересовані сторони: широке коло громадськості, зокрема, мешканці об’єктів топоніміки, запропонованих до перейменування”.

Начальник відділу аналізу суспільно-політичних процесів та комунікацій з громадськістю управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської ОВА Ігор Єрмаков у телефонній розмові сказав кореспондентам Суспільного, що може лише проконсультувати з технічних питань, зокрема як подати свої пропозиції щодо перейменувань міських топонімів. На запитання, чому по деяких об’єктах знов збирають пропозиції щодо варіантів нової назви, незважаючи на підсумки двомісячного обговорення, організованого Миколаївською міською радою, відповів:

“Я не знаю, хто проводив обговорення, може й проводили обговорення”.

Ігор Єрмаков говорить, що не знає, хто ініціював додатковий збір варіантів для перейменування частини топонімічних об’єктів: “Я не знаю, хто його ініціював. Оскільки воно на сайті обладміністрації, обладміністрація його ініціювала”.

Співробітник ОВА зазначив, що це питання вичерпно могла прокоментувати начальниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської ОВА Олена Іваненко, але станом на момент публікації вона на дзвінок Суспільного не відповіла.

Слід зазначити, що з 24 квітня до 24 червня 2024 року містяни і зареєстровані в Миколаєві переселенці голосували на платформі електронних консультацій e-DEM, подавали пропозиції щодо перейменування на електронну пошту, а також офлайн у туристично-інформаційному центрі, заповнивши бланк для голосування. Нові назви для 189 топонімів запропонували топонімічна комісія, громадськість, організації й установи.

У звіті міськради від першого липня 2024 року є результати, які враховують підрахунок усіх видів обговорення.

Під час спільного брифінгу 11 липня з європейськими дипломатами міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що результати громадських слухань передали до очільника ОВА. Адже у відведений законом термін з 27 липня 2023 року до 27 квітня 2024 року ані міська рада, ані голова міста не скористалися своїми повноваженнями щодо перейменування вулиць.

Варто сказати, у 2015 році Миколаїв не спромігся перейменувати низку топонімів на виконання декомунізаційного закону, тому право на перейменування отримав тодішній очільник ОВА Вадим Меріков, який і перейменував своїм розпорядженням зокрема Проспект Героїв Сталінграду, вулиці Жукова, Правди, Піонерську тощо.

“Воно переходить до голови ОВА. На основі цих висновків голова ОВА зможе ухвалити ці рішення. У 2015 році було так само. Ми тоді передавали все голові ОДА Вадиму Мерікову, а він ще змінив кілька назв вулиць”, — розповів Олександр Сєнкевич.

“Детальніше з розпорядженням голови облдержадміністрації Вадима Мерікова від 21 травня 2016 року: можна ознайомитись за посиланням“

Від початку повномасштабного вторгнення Росії змінив назву лише один топонім: вулиця Московська за рішенням депутатів міськради від 28 липня 2022 року стала Маріупольською.

За що голосували миколаївці і що пропонує ОВА

Миколаївська обласна військова адміністрація запропонувала до перейменування 20 топонімів, на які висунуті назви, що не збігаються із результатами голосування у рамках міста.

Таблиця із запропонваними назвами від ОВА

Під час двомісячних обговорень найбільшу кількість голосів миколаївців — 465 отримала пропозиція громадськості щодо перейменування вулиці Декабристів на вулицю імені Гліба Бабіча, поета, пісняра, військового і волонтера, який загинув на сході країни. Підтримку цієї ініціативи також підтверджує і кількість схвальних реакцій та коментарів під дописом Суспільне Миколаїв на Фейсбук.

Результат голосування громадськості, що організовували представники міської ради. На скриншоті видно, що пропозиція громадськості: Гліба Бабіча набрала 465 голосів

ОВА ж пропонує іменем Гліба Бабіча назвати вулицю у Корабельному районі в приватному секторі. А Декабристів — перейменувати у Героїв Миколаєва.

Схожа ситуація сталась і з вулицею Крилова, що розташована у мікрорайоні Ліски. 354 голосами люди підтримали ім’я Євгенія Логінова — молодшого сержанта, бійця полку “Азов”, який загинув у Маріуполі у травні 2022 року. ОВА пропонує назвати іменем воїна вулицю у приватному секторі мікрорайону Ракетне Урочище, а саме — Генерала Бєлова. Натомість Крилова, за пропозицією ОВА, буде вулицею Сергія Гуссіді.

Імена обох бійців, Євгена Логінова та Сергія Гуссіді, були запропоновані на зміну назви вулиці Крилова

Як і для чого відбувається голосування

Закон України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” передбачає, що очільник області зобов’язаний ухвалити розпорядження щодо перейменування у тримісячний строк, після спливу терміну повноважень міської ради й міського голови — тобто до 27 липня 2024 року.

Миколаївська ОВА закликає “підтримати внесені пропозиції, внести зауваження та пропозиції до перейменування об’єктів топоніміки до 24 липня 2024 року (протягом 15 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення)”, — тобто повідомлення було оприлюднене приблизно дев’ятого липня. На сторінці ОВА у Фейсбук й у новинному розділі сайту інформація про громадське опитування не була опублікована.

Миколаївська ОВА просить підтримати внесені ними пропозиції, а також внести пропозиції й зауваження щодо перейменування 20 топонімів до 24 липня 2024 року

У повідомленні міститься пошта й адреса, куди можна надсилати свої пропозиції. Оголошення не передбачає обмежень щодо місця реєстрації чи проживання тих, хто хоче проголосувати. Як відбуватиметься врахування голосів — у повідомленні не зазначено.

Варто зауважити, що опитування організоване на вимогу статті третьої Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, що передбачає урахування думки громадськості.

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
90 %
4.4kmh
100 %
Вс
10 °
Пн
14 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь