ПРАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль» підписала договір із НДІ «Теплоелектропроект» на розробку техніко-економічного обґрунтування реконструкції ТЕЦ за 13,9 млн грн.
Миколаївські енергетики під час тендеру обрали донецьку фірму, попри дорожчу на 4 млн грн пропозицію у порівнянні із конкурентами та зауваження Антимонопольного комітету.
Закупівля проводилася у березні, в форматі відкритих торгів з особливостями, яка дозволяє замовнику призначити переможцем одного учасника. Але на торги подали пропозиції чотири проєктних організації, між якими точилася жвава боротьба. Під час аукціону ціна розробки ТЕО впала із 19,8 млн грн очікуваної вартості до 10 млн грн. Але Миколаївська ТЕЦ відхилила три пропозиції учасників, які пропонували виконати роботу за суму близько 10 мільйонів, та обрала переможцем НДІ «Теплоелектропроект», хоча він пропонував надати послуги за 13,9 млн грн.
Одним з аргументів вибору замовника стало те, що донецький інститут надав комплект документів про наявність в нього програмного комплексу для гідравлічного розрахунку теплових мереж. Одночасно в тендерній документації вказано, що розробляється ТЕО реконструкції генерації електроенергії, без теплових мереж.
Це рішення оскаржив у АМКУ один з учасників, київський науково-дослідний інститут «Енергопроект» (АТ КІЕП). Антимонопольний комітет дійшов висновку, що на ТЕЦ припустилися помилки, відхиливши пропозицію киян, та вимагав скасувати призначення «Теплоелектропроект» переможцем.
Миколаївці 14 травня скасували рішення про перемогу донецького інституту, а наступного дня вчергове відхилили пропозицію АТ КІЕП. Витримавши тривалу паузу, 16 червня Миколаївська ТЕЦ підписує угоду із «Теплоелектропроектом».
Наразі результати тендеру перевіряє Південний офіс Державної аудиторської служби.
Донецький проєктно-розвідувальний та науково-дослідний інститут «Теплоенергопроект» є структурною одиницею ПАО «Донбасенерго». За даними аналітичної системи YouControl, останнє входить до бізнес-групи донецького бізнесмена Едуарда Бондаренка «СЛАВ груп».
Попри тривалу історію, «Теплоелектропроект» не може похизуватися успіхами на ринку держзакупівель, переважно працював на замовлення приватного бізнесу. Контракт із Миколаївською ТЕЦ – його найбільший успіх на закупівлях.
Після зриву опалювального сезону 2023-2024 років, Миколаївська ТЕЦ повідомила про наміри провести реконструкцію основних тепломагістралей та генеруючого обладнання.
Нагадаємо, наразі ТЕЦ не має гарантованого фінансування для реконструкції. Тому, зокрема, тендер на заміну тепломагістралі по вулиці Пограничній на 500 мільйонів проводить комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго». Необхідність реконструкції генерації на ТЕЦ пояснюють рішеннями влади, Нафтогазу та стратегією підприємства щодо побудови сучасних когенераційних потужностей. Це дозволить швидко запускати генерацію електроенергії, незалежно від виробництва теплоносія для опалення.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…