Среда, 15 января, 2025
ГлавнаяАктуальноМиколаївським депутатам пропонують погодити кредит на водопостачання: повернути доведеться вдвічі більше

Миколаївським депутатам пропонують погодити кредит на водопостачання: повернути доведеться вдвічі більше

Депутатам міської ради пропонують погодити 10 мільйонів євро кредиту на будівництво нових очисних споруд у Миколаєві.

Це один з трьох етапів відновлення якісного водопостачання до міста.

Про це стало відомо 29 липня під час засідання комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства.

Йдеться про 10 мільйонів євро кредитних коштів, договір на отримання яких у червні 2024 року у Берліні підписав міський голова Олександр Сєнкевич. Разом з цими коштами партнери гарантовано нададуть Миколаєву ще майже 15 мільйонів євро грантових коштів, з яких: 5 мільйонів євро — від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та 9,8 мільйона євро — Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР.

Повернути 10 мільйонів євро кредиту планують впродовж 10 років, сплачуючи 500 тисяч євро двічі на рік, розповіла департаменту фінансів Миколаївської міської ради Віра Святелик. Таким чином, до 2036 року Миколаїв має повернути вдвічі більше – 20 мільйонів євро.

— Беремо ми 10 мільйонів євро, а за десять років маємо повернути 20. Поки ви робили усі розрахунки, євро вже подорожчав на 10%, – сказав голова комісії Дмитро Іванов.

Ці кошти планують витратити на один з етапів відновлення постачання питної води до Миколаєва – будівництво у місті нових очисних споруд, сказав директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко. А рішення щодо фінансування інших двох етапів – будівництва водогону та відновлення Жовтневого водосховища – на сьогодні приймає держава, додав він.

— На сьогодні у нас є три направлення, які ми повинні зробити для того, щоб відновити питне водопостачання у Миколаєві. Перше – взяти воду з річки Південний Буг у районі Нової Одеси і прокласти новий водогін. Друге – відновити Жовтневе водосховище, тому що, як показало життя, на жаль, ми повинні мати альтернативний запас води, щоб місто було захищене. Жовтневе водосховище може зберігати у собі майже річний запас води, яку споживає місто. Третє і найголовніше – реконструкція очисних споруд водопроводу. Чому це найголовніше? Тому що вода з Південного Бугу, вода з Інгульця не є питною. На базі тих очисних споруд, які на сьогодні є у місті, неможливо підготувати воду ні з одного джерела, які я назвав, до рівня питної води. Тому сьогодні вкрай важливо побудувати нові очисні споруди, – сказав Борис Дуденко.

Однак, пояснив він, до цього кредитні кошти планували витратити на реконструкцію дніпровського водозабору. Цю ідею збирались реалізувати ще до планів будівництва нового водогону з Нової Одеси. Тому, каже Борис Дуденко, після погодження кредиту ще потрібно буде змінити цільове с використання коштів.

— Банк чітко розуміє, що ми не будемо реконструювати дніпровський водозабір, а витратимо ці кошти на інше. Вони сказали, що буде швидше змінити цільове використання цих коштів після того, як ми взагалі погодимо цей кредит, – сказав Борис Дуденко.

Джерело

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
снег
-2.1 ° C
-2.1 °
-2.1 °
97 %
4.3kmh
100 %
Ср
-1 °
Чт
-0 °
Пт
2 °
Сб
1 °
Вс
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь