Міністерство освіти і науки анулювало ліцензію на впровадження освітньої діяльності Вищому навчальному закладу «Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» після позапланової перевірки.
Про це стало відомо кореспондентам з власних джерел у Міністерстві освіти та науки України.
За словами співрозмовника видання, керівництво навчального закладу скористалося прогалинами у нормативних документах і набрало близько тисячі людей на освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” та “спеціаліст”, які в Україні були ліквідовані у 2016 році. Відтоді молодший спеціаліст відповідає рівню молодший бакалавр, а спеціаліст відповідає рівню магістр. Але хоча ці освітні рівні були ліквідовані, в навчальних закладів, зокрема і в “Миколаївській політехніці”, залишилися безстрокові ліцензії. Цим і скористалося керівництво навчального закладу.
— Фактично ці люди, які вступили до навчального закладу на будь-яку спеціальність за освітнім рівнем “молодший спеціаліст” чи “спеціаліст”, не змогли б отримати дипломи, але отримали можливість отримати відстрочку від мобілізації. Ймовірно, саме це і було метою їх вступу до навчального закладу, – зазначає співрозмовник видання.
За інформацією редакції, мова йде про близько 1000 таких “студентів”. Але в університеті є й реальні студенти, близько 1300. І от для них ця ситуація є вкрай негативною.
— 24 червня поточного року міністр освіти Оксен Лісовий підписав наказ №910 “Про деякі особливості набуття та поновлення статусу здобувача вищої освіти у 2024 році”. Студенти не зможуть ні перевестися, бо “політехніку” тепер мають ліквідувати, ні поновитися на навчанні до 1 січня 2025 року, бо саме до цієї дати діє наказ. І наразі невідомо, чи буде пролонгація цього наказу, – додав співрозмовник видання.
Перевірку МОН провів після того, як співробітники Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області разом з прокуратурою 17 жовтня затримали в.о. ректора “МТІ “Миколаївська політехніка” Сергія Ткаченка в рамках кримінального провадження, відкритого на початку липня поточного року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”), ч. 2 ст. 364 (“Зловживання владою або службовим становищем”) та ч. 3 ст. 369-2 (“Зловживання впливом”) КК України.
Згідно з матеріалами слідства, 15 жовтня один зі студентів звернувся до Ткаченка з проханням отримати диплом, необхідний для працевлаштування. Ткаченко, як зазначено в повідомленні, завуальовано натякнув, що диплом можна отримати лише після надання йому грошової винагороди.
17 жовтня під час передачі студентом грошових коштів у сумі 36 тисяч гривень у кабінеті університету Ткаченка затримали. Йому повідомили про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. 19 жовтня Центральний райсуд обрав Ткаченку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 грудня 2024 року з правом звільнення під заставу у розмірі 1 мільйон гривень. 21 жовтня, за даними ПН, Ткаченко вніс заставу і вийшов із СІЗО. Йому заборонено залишати межі Миколаєва без дозволу, спілкуватися зі свідками, також він зобов’язаний прибувати на виклики до слідчого, суду чи прокурора.
22 жовтня Центральний районний суд міста Миколаєва ухвалив клопотання слідчого про тимчасове відсторонення Ткаченка від виконання обов’язків проректора з науково-педагогічної роботи та виконуючого обов’язків ректора Міжнародного технологічного університету “Миколаївська політехніка” строком до 15 грудня 2024 року.
Окрім того, слідство продовжує збирати матеріали саме щодо набору студентів на спеціальності за неіснуючими освітніми рівнями. Цілком можливо, що будуть оголошені підозри за сприяння ухиленню від мобілізації.
Відповідно до даних “Опендатабот”, університет “Миколаївська політехніка” був заснований 30 грудня 2003 року зі статутним капіталом у 50 мільйонів гривень. Він є приватним навчальним закладом і у 2023 році його дохід складав майже 9,5 мільйона гривень, а чистий прибуток складав у сумі 1 мільйон 25 тисяч 700 гривень. Варто зазначити, що до повномасштабного вторгнення чистий прибуток університету не перевищував 130 тисяч гривень.
Власниками Міжнародного технологічного університету зазначаються ТОВ “СЕТ МОТОРС ЛФ” (70%), Миколаївська обласна федерація бодібілдингу та фітнесу (10%), ТОВ “ДВИГУНИ ФРОЛОВА” (10%), ТОВ “АВІА СІЧ” (5%), ПАТ “БУДІВЕЛЬНА ФІРМА „МИКОЛАЇВБУД“” (5%) і кінцевим бенефіціарним власником вважається Леонтьєв Олег Анатолійович.
З 22 жовтня посаду в.о ректора займає Євгенія Полякова.
Варто зазначити, що вартість навчання у 2024/2025 навчальному році в університеті, відповідно до даних сайту навчального закладу, складає 18 тисяч гривень на будь-якій спеціальності.
Редакція звернулася за коментарем до міністерства освіти та науки і очікує на відповідь. Зв’язатися з будь-ким в “Миколаївській політехніці” не вдалося.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…