Воскресенье, 21 апреля, 2024
ГлавнаяОбществоМіжнародні експерти представили результати роботи над майстер-планом міста

Міжнародні експерти представили результати роботи над майстер-планом міста

Міжнародні експерти з Данії та Італії – фахівці компаній COWI і One Works — 27 лютого представили результати роботи над майстер-планом Миколаєва, яку вони виконали в 2023 році. Про це повідомляється на сайті Миколаївської міськради.

Презентація пройшла в Миколаївському офісі відновлення і розвитку.

Відкриваючи захід, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що майстер-план є стратегічним документом, оскільки він визначатиме, яким буде наше місто в майбутньому. Зі свого боку представник Посольства Данії в Торбені Траустедт Ларсен зазначив, що вони пишаються співпрацею з Миколаєвом.

«Коли ми підписали меморандум про співпрацю, ми говорили, що хочемо допомагати не тільки в короткостроковій, але і довгостроковій перспективі», — нагадав він.
А представник компанії One Works Франческа Пінтус зазначила, що над майстер-планом працює потужна команда. Кожна з компаній відповідає за певну ділянку роботи. Так, COWI працює за напрямками «водопостачання та каналізація», «енергетика», «поводження з відходами»; One Works зосереджена на питаннях, пов’язаних з відновленням пошкоджених будівель, екологією, розвитком дорожньої та пішохідної мережі, громадського транспорту і т. д.

Про основні результати роботи команди експертів доповіли Франческа Пінтус і її колега – технічний директор компанії COWI Еспер Каруп Педерсен.

1. Оцінка будівель, пошкоджених під час війни.
Так, в ході розробки майстер-плану Миколаєва було досліджено 550 будівель, пошкоджених під час війни: 330 громадських будівель і 220 житлових будинків, в яких раніше проживало майже 77 тис.городян.

Постраждалі об’єкти були розділені на три категорії:
• I Категорія: незначні пошкодження;
• ІІ категорія: пошкодження фасадів будівель;
• ІІІ категорія: не підлягають відновленню.

2. Шляхова мережа
За словами експертів, основні проблеми миколаївських доріг — це велика кількість ДТП, а також жвавий трафік вантажного транспорту. Крім цього, фахівці відзначили:
• незадовільний стан мостів;
• відсутність об’їзних доріг для відведення вантажного транспорту з центру міста;
• відсутність велосипедної інфраструктури;
• відсутність зон з обмеженим рухом транспорту.

При цьому важливою перевагою Миколаєва є широкі дороги, що дає можливість їх перепланування.

Фахівці запропонували наступні кроки:
• будівництво додаткових мостів та об’їзної дороги за межами міста;
• виділення смуг для мікромобільності та громадського транспорту;
• створити зони зі швидкістю 20-30 км/год;
• збільшити кількість пішохідних переходів для підвищення безпеки.

3. Пішохідна мережа

«Ми проаналізували, як використовуються пішохідні маршрути, і підготували пропозиції щодо того, як змінити інфраструктуру, щоб вона була більш доступною», — повідомила Франческа Пінтус .

Основні недоліки:
• незадовільна якість пішохідної інфраструктури;
• часті дорожньо-транспортні пригоди на переходах;
• загальний простір для транспортних і пішохідних потоків.

При цьому експерти вважають, що треба пропагувати піші прогулянки серед жителів міста, а також сприяти створенню гнучких і адаптивних громадських просторів і взагалі розвивати концепцію міста, орієнтованого на потреби пішоходів.

4. Громадський транспорт

Експерти вважають, що райони Миколаєва недостатньо добре сполучаються між собою, деякі маршрути дублюють один одного, а стан транспортних засобів залишає бажати кращого. Крім того, проблемою є відсутність інтегрованої системи продажу квитків.

Пропонувати:
• реалізувати коридори масового швидкісного транспорту;
• використовувати широкі можливості для розвитку мережі водного транспорту;
• ввести зручну систему оплати за проїзд;
• впровадити транспортні хаби для забезпечення мультимодального сполучення.

5. Екологія

Експерти проаналізували зелені насадження, їх зв’язок з системою річок і прикордонних ландшафтів, і прийшли до висновку, що в Миколаєві багато історичних, природних і лісових зон, які необхідно зберегти.

У свою чергу Еспер Каруп Педерсен наголосив на необхідності підвищення якості водопостачання та водовідведення, впровадження ефективної системи поводження з відходами та розвитку енергетики з урахуванням європейських вимог.

«Від того, як це буде відбуватися, буде залежати вступ України до Євросоюзу», — підкреслив він.

Враховуючи вищевикладене, експерти розробили ряд пропозицій щодо поліпшення ситуації в кожній з цих галузей.

• Вода:
1. Відновлення Жовтневого водосховища розглядається як альтернативне джерело питної води. Тривалість проєкту 24 місяці. Його вартість становить 84 млн євро.
2. Нова водопровідна станція. Передбачається будівництво нової будівлі для очищення води, впровадження технології фільтрації під тиском. Проект розрахований на 3 роки. Орієнтовна вартість — 134,3 млн євро.
3. Новий водозабір. Реалізація проєкту дасть місту альтернативне джерело води. Його результатом стане постійне водопостачання в Миколаєві і відновлення системи питного водопостачання. Приблизні капітальні інвестиції становлять 128,87 млн євро.
4. Будівництво сучасного заводу з очищення стічних вод, оснащеного передовим обладнанням для ефективної обробки та очищення стічних вод. Тривалість проекту — 36 місяців. Вартість — 80 млн євро.

• Енергія
1. Повне оновлення системи централізованого теплопостачання. Проєкт розрахований до 2050 року. Передбачається поетапне впровадження. Приблизні капітальні витрати складуть 60 млн євро.
2. Теплова модернізація будівель. Результатом має стати зниження тепловтрат і економія на оплаті послуг теплопостачання для споживачів. Тривалість реалізації становить 36 місяців. Приблизні капітальні витрати — 360 млн євро.
3. Відновлення централізованого гарячого водопостачання. Проєкт планується реалізувати до 2030 року. Його вартість становить 5 млн євро.
4. Інтеграція відновлюваної енергії в системи централізованого тепло- та електропостачання. Він спрямований на збільшення частки відновлюваної енергії в енергетичному балансі міста. Термін реалізації — 2024-2050 роки. Приблизні капітальні витрати — 17 млн євро.
5. Перехід від газових джерел до джерел тепла та енергії без викидів. Тривалість реалізації проекту – 2024-2050 рр. Орієнтовні капітальні витрати — 30 млн євро.

• Відходи
1. Будівництво нового полігону твердих побутових відходів. Терміни реалізації — 2024-2030 рр. прогнозовані капіталовкладення — 30-35 млн євро.
2. Створення ефективної системи поділу, збору та транспортування відходів. Прогнозовані капіталовкладення становлять 10 млн євро.
3. Будівництво комплексу з переробки будівельних відходів. Тривалість реалізації проекту — 2024-2028 рр. Орієнтовна вартість — 1,5-2,0 млн євро.

На думку експертів, всі ці проекти будуть цікаві донорам і міжнародним фінансовим організаціям. Деякі з них вже виявили інтерес до співпраці.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
5.1 ° C
5.1 °
5.1 °
60 %
0.3kmh
97 %
Сб
5 °
Вс
8 °
Пн
5 °
Вт
11 °
Ср
11 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь