Вторник, 25 июня, 2024
ГлавнаяАктуальноМоя Незалежність. Що це означає для миколаївців

Моя Незалежність. Що це означає для миколаївців

24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України та винесла це питання на всеукраїнський референдум. Нині “Незалежність” — це не тільки про дипломатію і внутрішнє регулювання держави. Це про сміливість українців, про патріотизм, про відданість своїй країні і боротьбу за її свободу.

Кореспонденти Суспільного запитали миколаївських культурних діячів, медиків, спортсменів, військовослужбовців, науковців, що для них означає “бути незалежним”.

Ілля Зелінський, командир зведеного підрозділу “Бузький Гард”

Ілля Зелінський. Фото з особистого архіву Іллі

“Незалежність передусім — зрілість вибору та відповідальність. Готовність приймати рішення, готовність творити свою долю. В якомусь сенсі — це самосвідомість та розуміння власності, за яку готовий стояти. Це зрілість соціуму та розуміння правонаступництва не лише особистого, а й загального, відсутність комплексу меншовартості, розуміння наявності як особистих, так і загальних кордонів та інтересів”.

Олександр Абраменко, український фристайліст

Олександр Абраменко на олімпіаді у 2022 році. Фото: АР

“Для мене День Незалежності — це велике свято. Це свято — результат довгої боротьби за право бути вільними та мати право вибору розвитку своєї країни. Як для спортсмена, незалежність — це можливість перемагати на світовій спортивній арені та з гордістю тримати прапор своєї країни. Я пишаюсь тим, що народився в той час, коли Україна виборола незалежність”.

Наталя Раштина, лікарка

Лікарка Наталя Раштина на робочому місці. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

“Оскільки я українка, то, звичайно, незалежність для мене — це незалежність в першу чергу моєї країни. Дай Боже, нам побороти те зло, що до нас прийшло. Я хочу, щоб мої діти жили у вільній країні. Тепер ми розуміємо, як добре ми жили до цього вторгнення. Незалежність — це, щоб діти не чули цих пострілів і вибухів, не прокидалися щоночі від тривоги і не бігали до підвалу”.

Олексій Марцоха, начальник аварійно-рятувальної частини з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

Олексій Марцоха під час ліквідації наслідків російських обстрілів. Фото: ГУ ДСНС в Миколаївській області/Facebook

“Для мене незалежність — це передусім свобода, можливість залишатися самим собою, самостійно визначати цілі, завдання та методи їхнього досягнення. Це боротьба сотень поколінь українців за власну землю і за власну долю, а також за можливість вирішувати свою долю”.

Юрій Котляр, історик

Історик Юрій Котляр. Колаж Суспільне Миколаїв

“Для мене термін “незалежність” співзвучний зі словами “державність” і “боротьба”. Українці всю свою довгу історію боролися за незалежність своєї держави від різних ворогів. Відразу згадується минуле — ХХ ст., коли цілий ряд спроб створити незалежну Українську державу був придушений сусідами-ворогами. Сучасна українська незалежна держава постала з 24 серпня 1991 року. Проте, існування незалежної держави знову, вже в ХХІ ст., вимагає боротьби”.

Денис Бобков, військовослужбовець 37-ї окремої бригади морської піхоти

Денис Бобков на південному напрямку. Фото: libkos

“На мою думку, термін “незалежність” має дві складові — незалежність держави та її громадян, а також окремо взятого індивіда. І ці складові взаємопов’язані й не можуть існувати одна без одної. Попри те, що частина території України перебуває в тимчасовій окупації, я вважаю, що наша держава та її нація є абсолютно незалежними — ми самі обираємо курс розвитку, є повноправними суб’єктами світової політики, торговельних відносин, культурного процесу тощо. Так само незалежність конкретного громадянина — це його або її право впливати на розвиток держави, бути частиною процесу, мати вагу голосу та думки”.

Дмитро Тарновський, начальник 8-ї державної пожежно-рятувальної частини

Дмитро Тарновський під час роботи. Фото: ГУ ДСНС в Миколаївській області/Facebook

“Незалежність для мене — це мотиватор. Це те, що надихає до останнього подиху бути відданим країні, щомиті покращувати її, щоб мої діти жили в ній щасливо та безпечно”.

Віталій Душко, старший інспектор пресслужби управління патрульної поліції в Миколаївській області

Віталій Душко на святкування Дня Незалежності у 2019 році. Фото: Павло Кошковський

“Для мене незалежність — це право кожного громадянина України на вільний вибір у навчанні, віросповіданні, відпочинку, захопленнях, роботі тощо. Це можливість відкрито висловлювати свої думки, не боячись, що тебе переслідуватимуть, можливість кожного громадянина впливати на рішення державних діячів, звісно, у межах законодавства України. Звісно, це передбачає і власну відповідальність кожного громадянина за кожен вчинок, кожне слово, кожне рішення”.

Артем Свистун, директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього драматичного театру

Артем Свистун на малій сцені театру. Фото: Сергій Кононенко

“Незалежність – це вільний театр вільної країни, з незалежним народом, під мирним небом. І усвідомлення того, що наша нація українців унікальна і непереможна”.

Аркадій Дабагян, заступник голови Миколаївського товариства Червоного Хреста

Аркадій Дабагян. Фото з особистого архіву Аркадія Дабагяна

“Я сприймаю країну, як живий організм, сприймаю її наче людину. І тому щороку, коли маю можливість святкувати цей день, святкую його як день народження. Сьогодні 32-й день народження моєї країни. Це прагнення мати свою мову, мати своє бачення на життя, мати свою любов до літератури, до мистецтва, одне до одного кінець кінцем. Країна — це не стільки території, скільки люди, які на них живуть і продовжують велику історію. То що ж таке незалежність? Це право жити так, як ти бажаєш, як ти бачиш, право жити в країні, де поряд з тобою є люди, які мають один з тобою погляд на майбутнє”.

Валентина Гурова, журналістка

Валентина Гурова з прапором України. Фото: Юлія Філімон

“Незалежність — це воля, свобода мислення, дій, вибору, пересування, переконань. Свобода слова, неупереджена журналістика і відсутність “темників”. Незалежність — це те, за що віддають життя найкращі сини і доньки нашої держави. Незалежність — це те, що необхідно навчитись цінувати всім зараз та не сприймати її як данність, усвідомивши, чого вона нам коштує”.

 

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
ясно
16 ° C
16 °
16 °
89 %
2.8kmh
6 %
Вт
15 °
Ср
25 °
Чт
26 °
Пт
28 °
Сб
28 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь