Четверг, 9 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеМожливі тяжкі наслідки: чому підвищується рівень сечової кислоти

Можливі тяжкі наслідки: чому підвищується рівень сечової кислоти

Якщо організм погано справляється з виведенням сечової кислоти, це може мати різні неприємні наслідки для здоров’я до важких і фатальних.

Сечова кислота є побічним продуктом переробки деяких речовин. Здоровий організм зазвичай підтримує її баланс самостійно, виділяючи надлишок сечової кислоти через нирки, кишківник, піт і слину. Якщо він цього не зробить, наслідки можуть бути дуже важкими.

Чому підвищений рівень сечової кислоти – небезпечно?

Надлишки сечової кислоти ведуть до утворення кристалів та їх відкладень у суглобах, що сприяє запаленню та порушенню обміну речовин. Типові наслідки цього – подагра та суглобові болі.

У свою чергу, Німецьке товариство кардіологів давно припускає, що надмірна сечова кислота збільшує ризик інсульту. Крім цього, вона вважається фактором ризику розвитку діабету, ниркової недостатності та затвердіння артерій.

Чому в організмі зростає концентрація сечової кислоти? Часто на це впливають харчові звички та загалом спосіб життя. Зокрема, виведення сечової кислоти з організму уповільнюють пурини – білкові сполуки, які містяться в особливо великих кількостях у певних продуктах харчування.

Також до факторів, що порушують розщеплення сечової кислоти, належать ожиріння, зловживання алкоголем, стреси.

Чоловіки – у зоні ризику. Вчені з Університету Лімерика виявили, що високий рівень сечової кислоти у крові може скоротити тривалість життя на кілька років. Особливо вразливі чоловіки.

“Якщо концентрація сечової кислоти в крові чоловіків перевищує 535 мкмоль/л, очікується скорочення тривалості життя до 11,7 років”, – висновок дослідників про це опублікував European Journal of Internal Medicine.

Занадто низький рівень сечової кислоти також вважається небезпечним, але це порушення відбувається дуже рідко і зазвичай буває пов’язане з порушенням обміну речовин.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
86 %
2.1kmh
52 %
Чт
-3 °
Пт
-0 °
Сб
1 °
Вс
1 °
Пн
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here