Понедельник, 20 мая, 2024
ГлавнаяАктуальноНа Миколаївщині поводять курси для родин, які планують усиновлення дитини

На Миколаївщині поводять курси для родин, які планують усиновлення дитини

У Миколаєві відбуваються тренінги для родин, які бажають взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання відбувається на базі Миколаївського обласного центру соціальних служб та триватимуть до 2-го листопада.

Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розказав заступник начальника служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації Олег Гускін.

«Станом на 25 жовтня навчаються чотири родини, тобто вісім людей. Протягом 2021 року вже закінчили навчання три групи, зараз це чотири родини», — розказав Олег Гускін.

За словами Олега Гускіна, сімейними формами виховання дітей є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

«Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування — над дитиною у віці від 14 до 18 років», — розказав Олег Гускін.

Таким родинам   надається підтримка та допомога. Наприклад, якщо береться на виховання дитина з інвалідністю, то надається підтримка та грошова допомога з розрахунку одного прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку двічі на рік.

«Окрема допомога надається сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше діток з-поміж сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування для організації спільного відпочинку з розрахунку дві тисячі на одну особу на сім календарних днів», — розказав Олег Гускін.

Зі слів Олега Гускіна, в Миколаївській   області ситуація з усиновленням є складною, бо цьому сприяли реформи: деінституалізації та адміністративної децентралізації, яка напряму стосувалася органів опіки та піклування, так як були ліквідовані районні адміністрації.

«Ці зміни потягнули за собою зміни кадрового складу соціальних служб. При створенні служб у громадах не завжди потрапляли ті, хто був раніше у службі. Багато необізнаних у цій справі є, тому іде спад кандидатів на усиновлення», — розказав Олег Гускін.

За словами начальниці служби у справах дітей Юлії Кравченко, у Миколаєві 11 дитячих будинків сімейного типу для 12 прийомних сімей. Загалом у них виховуються 102 дитини, позбавлені батьківського піклування, та сироти. Загалом із рідними виховуються 116 дітей. У місті 465 родин, які взяли на виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, та сиріт.

У 2020 році на Миколаївщині всиновили 45 дітей. До кінця 2021 року, можливо, за словами Олега Гускіна, ще 10 дітей усиновлять.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
11.2 ° C
11.2 °
11.2 °
93 %
2.6kmh
75 %
Пн
21 °
Вт
22 °
Ср
20 °
Чт
22 °
Пт
16 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь