Жнива – час боятися пожежі у полі. Коли температура повітря вища за +35°, навіть помах цигаркою може спричинити займання.
До Служби порятунку останні дні все частіше надходять повідомлення про пожежі на відкритих територіях, з яких вогонь часто перекидається на поля із зерновими культурами. Минулої доби 5 вогневих випадків зареєстровано у Баштанському районі. Так, стерня, пожнивні залишки, пшениця на корені горіли у Казанківській, Снігурівській, Березнегуватській територіальних громадах. В останній, пожежа пшениці та сухої трави охопила площу 22 га. Ще один випадок зафіксовано у Березанській ТГ, де під час збирання збіжжя спочатку зайнявся комбайн, а потім і самі зернові на площі 3 га. У Воскресенській громаді палав ячмінь на площі 4,7 га. Вогонь пройшов відстань понад 34 га, врятовано понад 260 га врожаю.
Від ДСНС залучались 28 вогнеборців, 7 пожежних автомобілів, відділення місцевої пожежної охорони “Первомайське”, “Миколаївка”, “Воскресенське”, допоміжна техніка від фермерів.
Шановні громадяни! Активна фаза жнив лише попереду, а статистика займання на сільгоспугіддях лякає. З початку року в Миколаївській області виникло 27 пожеж (2023 – 8 в поточному періоді).
Аграрії пам’ятайте, до початку збирання необхідно всю техніку, агрегати перевірити на справність, а також наявність справних іскрогасників, первинних засобів пожежогасіння. На ланах площею понад 25 га повинен чергувати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі загоряння комбайна необхідно викликати вогнеборців, відключити молотарку, за можливості вивести його подалі від врожаю, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього використовуйте вогнегасники, закидайте вогонь землею. Категорично заборонено заправляти техніку у полі, розводити багаття, спалювати стерню чи пожнивні залишки. Ваші дії допоможуть врятувати майбутній український хліб!
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…