Пятница, 21 июня, 2024
ГлавнаяАктуальноНа Миколаївщині зафіксовано випадок захворювання на туляремію

На Миколаївщині зафіксовано випадок захворювання на туляремію

За повідомленням ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на території Березнегуватської селищної ради в селі Висунськ зареєстровано випадок інфекційного захворювання на туляремію в чоловіка 50 річного віку.

Туляремія досить рідкісне захворювання, але діагностувати буває важко через різноманітність та неспецифічність клінічних проявів і в даному випадку знадобилося місяць для встановлення вірного діагнозу. Тривалий і важкий перебіг хвороби та повільне одужання (ефективність лікування залежить від своєчасно встановленого діагнозу) та можлива подальша інвалідність роблять це захворювання особливо небезпечним.

Нагадуємо, туляремія – це гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Патогенні мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку. Характеризується утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

Причини туляремії. Збудник туляремії — бактерія франсіселла (Francisella tularensis), або туляремійна паличка. Основне джерело інфекції для людини — гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці). Досить часто заражаються мисливці, фермери, заготівельники хутра, м’ясники — після контакту із зараженими тваринами, під час оброблення туш. Крім того, джерелом інфекції може бути вода, забруднена бактеріями. У виробничих умовах можливе зараження і через дихальну систему. Передавання туляремії від людини до людини малоймовірне.

Шляхи передавання інфекції:

-контактний — унаслідок контакту з хворими гризунами або їхніми виділеннями;
-аліментарний — через уживання харчових продуктів і води, інфікованих виділеннями гризунів;
-аерогенний (повітряно-пиловий) — під час обробки інфікованих зернових продуктів, фуражу;
-трансмісивний — інокуляція збудника комахами (іксодові та гамазові кліщі, ґедзі, комарі, блохи).

Симптоми туляремії. Інкубаційний період триває від 1 до 30 днів (найчастіше 3–7 днів). Захворювання починається гостро: температура тіла швидко підвищується до 38–40 °С, виникає озноб.

Ознаки туляремії:

-збільшення лімфовузлів (пахових або шийних);
-сильний головний біль;
-загальна слабкість;
-запаморочення, порушення свідомості;
-біль у м’язах;
-нудота;
-блювання;
-почервоніння обличчя та очей;
-висип, який на 8–12-й день хвороби лущиться та може призвести до пігментації шкіри.

Без лікування хвороба триває довго, супроводжується лихоманкою, нагноєнням уражених лімфовузлів і розвитком ускладнень, небезпечних для життя людини, зокрема, артриту, менінгіту, енцефаліту, пневмонії та інфекційно-токсичного шоку.

Лікування туляремії. Лікування здійснюють виключно в умовах стаціонару. У жодному разі не займайтеся самолікуванням!

Профілактика туляремії. Основним заходом боротьби з туляремієюї є знищення переносника і резервуара збудника — гризунів. Також важливим є попередження передачі збудника від джерел інфекції до людей.

Для запобігання контактних заражень у несприятливих щодо туляремії районах НЕОБХІДНО:

– під час оброблення тушок тварин (найчастіше зайців, кролів) необхідно користуватися захисним одягом, що дезінфікується.

– тушки гризунів після зняття шкурок закопують і заливають дезінфекційним розчином.

– категорично заборонено скидати тушки гризунів у водойми чи годувати ними інших тварин.

– для попередження водяних заражень слід заборонити купання у водоймах, якщо вони знаходяться в неблагополучних районах. Воду можна вживати тільки після кип’ятіння.

– дітям забороняється доглядати чи грати з хворими або мертвими кролями та іншими гризунами.

Передача туляремії з пилом можлива під час обробки зараженого зерна, сіна. З метою профілактики сіно і солому варто перевозити з поля тільки після ретельного перетрушування з одночасним знищенням виявлених гризунів. Сховища зерна повинні бути недоступні для тварин-гризунів.

В природних вогнищах туляремії необхідно планово та систематично знищувати гризунів (проводити суцільну дератизацію з подальшим збором трупів тварин). Тож, як бачимо самі елементарні правила допоможуть захистити себе та свою родину від особливо небезпечної інфекції, що є поруч з нами.

Будьте обережні, бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей!

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
22 ° C
22 °
22 °
56 %
2.2kmh
39 %
Пт
26 °
Сб
28 °
Вс
23 °
Пн
21 °
Вт
22 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь