Воскресенье, 26 мая, 2024
ГлавнаяОбществоНа місці зруйнованої будівлі Миколаївської ОДА може з'явитися музей і меморіальний комплекс

На місці зруйнованої будівлі Миколаївської ОДА може з’явитися музей і меморіальний комплекс

Відбулася чергова зустріч робочої групи з розробки Програми комплексного оновлення Миколаєва під головуванням заступника міського голови Сергія Коренєва. Про це повідомляється на сайті Миколаївської міськради.

У засіданні взяли участь співробітники Миколаївської ОВА та Міністерства відновлення України. Представник Мінвідновлення Євген Плащенко, відмітив що Миколаївська міська рада відноситься до розробки документа відповідально, і завірив, що з боку Міністерства міській владі буде надана вся необхідна консультаційна і організаційна допомога.

Учасники зустрічі обговорили об’єкти обласного підпорядкування, які Миколаївська ОВА пропонує включити до Програми. Серед них — музичний коледж, обласна універсальна бібліотека, професійний коледж культури і мистецтв та інші установи.

Також обговорювалася подальша доля будівлі Миколаївської обласної ради та обласної адміністрації, частково зруйнованої ракетним ударом минулого року.

«Цей об’єкт, на відміну від інших, внесених до Програми, планується демонтувати. У 2022 році було прийнято рішення про списання будівлі та її подальший демонтаж. Зараз шукаємо кошти для фінансування цих робіт», – повідомив фахівець Департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводу проектів розвитку ОВА Петро Данько.

Після цього радник міського голови Сергій Карцев поцікавився, чи розглядалося питання залишити будівлю в якості пам’ятника. Однак Петро Данько пояснив, що конструкція нестійка і буде складно уникнути падіння уламків на людей.

«Тільки під час розбирання можна буде сказати, чи вдасться залишити хоч частину. У звіті експертів в даний час йдеться про повний демонтаж», — відповів він.

З цього ж питання заступник директора міського департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков повідомив, що до міськради надходить багато запитів і пропозицій щодо варіантів використання території, де зараз ще стоїть пошкоджена будівля. Наприклад, там пропонується створити музей двох воєн і меморіальний комплекс.

«Запускати процес потрібно вже зараз, — прокоментував пропозицію головний архітектор Миколаєва Андрій Цимбал. — Це справа нешвидка. Ми можемо звернутися до іноземних партнерів, щоб отримати рішення світового рівня. Важливим етапом будуть консультації з громадськістю – треба буде з’ясувати, що миколаєвці хочуть бачити на цьому місці».

В результаті учасники обговорення зійшлися на тому, що в обласну військову адміністрацію слід внести пропозицію про проведення Міжнародного архітектурного конкурсу на кращу концепцію використання зазначеної території після знесення будівлі.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
17.2 ° C
17.2 °
17.2 °
69 %
3.3kmh
96 %
Вс
15 °
Пн
20 °
Вт
18 °
Ср
19 °
Чт
20 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь