Комунальне підприємство «Миколаївські парки» уклало договір про реконструкцію Тернівського кільця у Миколаєві вартістю 311 тисяч 800 гривень.
За ці гроші підрядник має демонтувати стару плитку разом із бордюрами, а замість неї укласти нову.
Як переконався журналіст, який побував на місці, суть робіт звелася до того, що на круговій доріжці технічного тротуару сіру плитку змінюють на таку саму сіру плитку.
За даними сайту Prozorro, аукціон на виконання поточного ремонту Тернівського кільця з облаштуванням покриття технічного тротуару із фігурних елементів мощення було оголошено 29 квітня. Бюджет – 318 111 гривень. Заявку на участь у тендері подала лише одна фірма – ФОП «Озейчук Сергій Миколайович», яка була готова взятися за роботу за 311 тисяч 800 гривень. У результаті 19 вересня між сторонами було підписано договір. Термін виконання робіт – 31 грудня цього року.
Зазначимо, що в документації не так багато технічних завдань для виконавця, зокрема: демонтаж старої плитки та бортового каміння, облаштування покриття з фігурних елементів мощення технічного тротуару (96.4 м2) з приготуванням піщано-цементної суміші, встановлення нового бортового каміння, а також вивіз сміття.
Робота на Тернівському кільці вже розпочалася, і наші читачі неодноразово просили нас дізнатися, що ж за «рух» почалося на кільці, і що там буде. Тому журналіст побував на місці ремонту та зафіксував його стан на фото та відео. Зазначимо, що у понеділок, 23 вересня, на кільці не було жодного робітника. Водночас вже викладено «пішохідну доріжку» навколо кільця, а відстань між доріжкою та бордюром навіщось залили бетоном, але поки що лише на половині площі. На самому кільці стоять дерев’яні палети з новою та старою плиткою – навіть на перший погляд видно, що відмінностей між нею практично немає. Роботи ще тривають, тому сміття поки що не вивезене: тут же залишки щебеню, звалені в купки бордюри, старий провалений люк. Частина будівельного сміття складена у купи прямо під висадженими деревами.
За підсумками візиту до місця робіт нам стало цікаво, що таке «технічний тротуар», про який йдеться у документах і який так необхідно оновити зараз. Може, це якась потрібна складова для цілісності кільця чи невід’ємна частина дорожньої інфраструктури, без якої і рух зупиниться? Але виявилося, що основна функція «технічного» тротуару нічим не відрізняється від притаманної звичайному «нетехнічному» – забезпечення безпечного пересування для пішоходів. І ось тут постало питання: а чи часто можна побачити пішоходів, що ходять навколо Теорновського кільця? Навіщо там у принципі потрібна пішохідна стежка? І навіть якщо раптом дуже захотілося погуляти по колу — ну мало! – Як дістатися до цієї пішохідної доріжки, якщо там не передбачено пішохідного переходу, а рух вкрай інтенсивний?
Журналісту щоб потрапити на цей тротуар для пішоходів довелося мало не життям ризикувати, переміщаючись між автомобілями, що рухаються, під обурені сигнали водіїв. То навіщо тоді потрібна на кільці ця пішохідна доріжка?
Також журналіст вирішили перевірити скільки може коштувати укласти 96,4 кв метрів плитки (саме стільки укладають на Тернівському кільці) і яка її приблизна вартість. Бруківка, якою вимощена доріжка, схожа на звичайну тротуарну плитку «Цегла 8», яка в інтернеті продається по 416 гривень за квадратний метр. Вартість 96,4 кв. м. такої бруківки – 40 102,4 гривні. Крім того, в інтернеті ми знайшли сайт, на якому детально розписані мінімальні, середні та високі ціни за всі види робіт з укладання тротуарної плитки по всій Україні та в Миколаєві зокрема. За середніми ринковими цінами фігурна кладка тротуарної плитки, що вказана у тендері, коштує 500 гривень за кв. м., максимальна ціна за цю послугу – 800 гривень за кв. м. Що означає: послуга з фігурного укладання плитки у Миколаєві (без технічної підготовки площі) обійдеться мінімум – 48 585 гривень, а максимум – 77 120 гривень. Отже, якщо взяти максимум, ціна укладання «тротуарної доріжки» на Тернівському кільці обійшлася б за нашими підрахунками приблизно в 117 222,4 гривень. Якщо вартість робіт становить понад 300 тисяч гривень, значить, що приблизно 200 тисяч гривень було витрачено на підготовчі роботи та вивіз сміття? Звичайно, наші підрахунки аматорські, і цілком можливо, що це нам ще пощастило і з мером, і з міським керівництвом, яке прийняло таке важливе і потрібне для нас рішення про проведення цих висококваліфікованих робіт за такою непридатною ціною.
Варто нагадати, що спроби благоустрою Тернівського кільця вже робилися – торік КП «Миколаївські парки» оголошували тендер на його благоустрій вартістю 2,5 мільйона гривень. Коли у ЗМІ зчинився галас з приводу невчасності такої ініціативи, міський голова Олександр Сенкевич сумно констатував, що плани з упорядкування об’єкту «який зустрічає гостей міста» скасовано, а гроші, передбачені на благоустрій Тернівського кільця, були перенаправлені на потреби ЗСУ. В результаті вийшло майже як в анекдоті «про бурячки посаджу»: благоустрою на 2,5 мільйона не вийшло, ну хоч сіру плиточку на 300 тисяч покладемо.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…