При гастритах фахівці рекомендують пити щодня кисіль , так як поживні речовини, що містяться в ньому, добре позначаються на відновних процесах слизової.
«Патологічний стан слизової шлунка вимагає дієтичних змін. У періоди загострень їжа повинна бути легкою, однорідної консистенції, поживною. Всім цим критеріям відповідає кисіль – універсальний продукт, який можна пити при будь-якій формі гастриту. При зниженій кислотності. Рекомендуються ягідні і фруктові напої з кислими плодами. Вони додадуть необхідної для травлення кислоти. При підвищеній кислотності слід бути акуратними при додаванні цукру», — зазначили фахівці.
Вони додали, що на сніданок рекомендується пити вівсяний напій.
«При гастриті, який поєднується з дискінезією жовчовивідних шляхів, кращим буде напій з кислих яблук з м’якоттю. При зниженій кислотності — ягідні і фруктові напої з кислими плодами. Вони додадуть необхідної для травлення кислоти. При підвищеній кислотності слід бути акуратними при додаванні цукру. Зайве солодкі напої провокують викид соляної кислоти», — кажуть лікарі.
Загалом кисіль корисний при будь-якій формі гастриту. Цей напій входить в рекомендований меню для дитячого харчування, в періоди відновлення після хвороби, для схуднення та при наборі ваги.
«Маючи густу, ніжну, слизову консистенцію, він обволікає шлунок. Утворює додаткову захисну оболонку, дозволяючи тканин стінок ефективно відновлюватися. Приготований з натуральних інгредієнтів, напій «поставляє» організму широкий спектр вітамінів і мікроелементів. Плодово – ягідні страви готують не тільки зі свіжих, але і з заморожених фруктів, використовують варення, сухофрукти. Є хорошим перекусом для працюючих поза домом», — зазначили лікарі.
Також фахівці додали, що кисіль заспокоює не тільки шлунок, але і кишечник, тож корисний при метеоризмі і здутті живота.