Четверг, 9 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеНауковці назвали дієтичні напої, які шкодять судинам

Науковці назвали дієтичні напої, які шкодять судинам

Згустки крові іноді можуть становити небезпеку для організму людини.

Деякі наукові дані говорять, що дієтичні напої небезпечні для здоров’я. Зокрема, вони викликають утворення тромбів в артеріях, а це підвищує ризик інсульту.

Згустки крові іноді можуть становити небезпеку для організму людини. Наприклад, вони здатні привести до закупорки судини, яка забезпечує мозок кров’ю. В результаті у людини виникає ішемічний інсульт (причому цей вид інсульту становить 87% всіх інсультів).

Національна служба охорони здоров’я Великобританії зазначає, що такі згустки крові утворюються там, де артерії звужені або заблоковані бляшками (жировими відкладеннями).

За словами професора Марк Уайтлі, провідного венозного хірурга-консультанта та засновника клініки Уайтлі, багато в чому насправді зв’язок між дієтичними напоями та тромбами у венах ще не доведений. При цьому вчені вважають, що якщо жінки в постменопаузу вживатимуть багато таких напоїв, то це підвищить шанси на розвиток хвороб серця і виникнення інсульту.

У ході дослідження 2019 року вчені вивчили, як пов’язані дієтичні напої та утворення тромбів в артеріях. Для цього експерти провели аналіз даних про понад 81 000 жінок, які перебували у постменопаузі. В результаті виявилось, що при щоденному вживанні кількох дієтичних напоїв у учасниць підвищувався ризик інсульту, пов’язаного із закупоркою дрібних артерій.

Також у жінок, які взагалі не вживали дієтичні напої або пили їх рідше разу на тиждень, була на 23 відсотки нижчою за ймовірність інсульту порівняно з тими, хто вживав більше таких напоїв і пив їх частіше. Також у останніх ризик інсульту, викликаного утворенням тромбу, виявився на 31 відсоток вищим.

greenpost.ua

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
86 %
2.1kmh
52 %
Чт
-3 °
Пт
-0 °
Сб
1 °
Вс
1 °
Пн
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here