-0.4 C
Николаев
Суббота, 3 декабря, 2022
ГлавнаяЗдоровьеНазвані неочевидні способи зберегти молодість мозку

Названі неочевидні способи зберегти молодість мозку

Мозок кожної людини змінюється з віком, а разом з ним змінюються і психічні функції. До них відносяться пам’ять, увага, мислення, сприйняття і мова. Зниження розумового розвитку – це з найсерйозніших наслідків старіння. Однак когнітивні порушення, які призводять до деменції, не є неминучими.

Підтримувати роботу мозку і піклуватися про його здоров’я потрібно починати якомога раніше, щоб знизити ризик деменції. Давно відомо, що стимулювати правильну роботу органу допомагають різна розумова діяльність, фізичні вправи, збалансована дієта, відмова від шкідливих звичок, таких як куріння і алкоголь. Є й інші неочевидні способи зберегти молодість мозку.

Турбота про емоції

Люди, які перебувають у стані тривоги, депресії, недосипання або виснаження, як правило, погано проходять тести на когнітивні функції. Тому хороше психічне здоров’я і сон дуже важливі для мозку. Більш того, депресія є загальновизнаним фактором ризику деменції, відзначається в дослідженні.

Захист голови від травм

Помірні і важкі травми голови, навіть без діагностованого струсу мозку, збільшують ризик когнітивних порушень. У роботі, опублікованій в журналі Arch Neurol, говориться, що перенесені черепно-мозкові травми в ранньому або середньому віці пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції в пізньому віці. Аналіз показує, що помірна і важка ЧМТ збільшують ризик недоумства в два-чотири рази.

Створення міцних соціальних зв’язків

Сильні соціальні зв’язки знижують ризик деменції. Більш того це пов’язують з більш низьким кров’яним тиском і збільшенням тривалості життя. В одному з наукових оглядів наголошується, що високий ступінь соціальної залученості, міцний шлюб, життя з кимось і відсутність самотності може мати захисний ефект від розвитку деменції.

Нормальний кров’яний тиск

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Джона Хопкінса (Johns Hopkins University), високий кров’яний тиск в середньому віці збільшує ризик зниження когнітивних функцій в літньому віці. Тому необхідно постаратися захистити організм від гіпертонії і тримати кров’яний тиск в нормі.

Достатній рівень холестерину

Високий рівень “поганого” холестерину також пов’язаний з ризиком раннього початку хвороби Альцгеймера, говориться в науковому журналі JAMA Neurology. На рівень холестерину в організмі впливає безліч факторів, в тому числі харчування, фізичні навантаження, сон.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0.4 ° C
-0.4 °
-0.4 °
92 %
3.5kmh
100 %
Сб
2 °
Вс
2 °
Пн
1 °
Вт
1 °
Ср
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here