16 C
Николаев
Вторник, 9 августа, 2022
ГлавнаяЗдоровьеНазвані симптоми та причини відшарування сітківки ока

Названі симптоми та причини відшарування сітківки ока

Сітківка є світлочутливою оболонкою, яка знаходиться на дні очного яблука. Відшарування сітківки — це процес відокремлення чутливого нейрорецепторного шару від судинної оболонки ока, що в подальшому призводить до втрати зору. Будова світлочутливого шару відрізняється тим, що він не має больових рецепторів, через що пацієнт не відчуває болю, проте його зір значно погіршується. Лікування відшарування сітківки, як і лікування діабетичної ретинопатії та інших загрозливих офтальмологічних захворювань, потрібно починати якнайшвидше після виявлення.

Найчастіше цей процес поширюється з периферії до центральної зорової ямки, яка у офтальмології має назву макула. Якщо відшарування досягає цієї анатомічної ділянки, то прогноз щодо одужання стає менш сприятливим.

Причини та симптоми захворювання

Сітківка щільно прилягає до пігментного епітелію, але нерівномірно. Наприклад, у ділянці диску зорового нерву вона щільно зрощена з пігментним шаром, а на периферії тримається лише за допомогою активної насосної функції. Така особливість показує, що сітківка є тендітною структурою і будь-який механічний вплив може призвести до її відшарування. Найчастіше такими факторами є:

  • патології з боку кришталика. Серед них є афакія — відсутність кришталика,вивихи та підвивихи кришталика та катаракта;
  • міопія. Зміна фокусної відстані призводить до того що пучок світла проеціюється не на сітківку, а перед нею, що викликає її перенавантаження;
  • травма ока. Механічні подразники найбільш часто викликають розлади з сітківкою,;
  • метаболічні порушення. Найпоширенішою причиною є діабетична ретинопатія. У зв’язку з утворенням глікозильованого білка, що відкладається у сітківці, утворюються умови для відшарування її чутливого шару;
  • пухлини сітківки та судинної оболонки. Такий варіант виникає досить рідко, проте схильність пухлини до росту рано чи пізно призводить до втрати зору;
  • дистрофія сітківки. Виникає у людей похилого віку. Атеросклеротичні зміни у судинній системі сприяють порушенню трофіки органів зору, через що сітківка втрачає свої функції та має схильність до відшарування.

Класифікація відшарувань сітківки

В залежності від виду патологічного процесу існують різні варіанти відшарування. Знання відмінностей таких процесів допоможе обрати правильну тактику лікування та встановити прогноз щодо подальшої успішності терапії.

Последние новости

Погода

Николаев
сильный дождь
16 ° C
16 °
16 °
76 %
2.5kmh
100 %
Вт
17 °
Ср
23 °
Чт
22 °
Пт
29 °
Сб
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here