Основні вітаміни, необхідні для підтримки роботи мозку, належать групі В, розповіла лікар-терапевт, дерматолог, експерт та консультант бренду Liposomal Vitamins Наталія Андріанова.
Ці вітаміни беруть участь в енергообміні, без них нервові клітини виснажуються і часом гинуть. Також без них можуть розвиватися нейропатії, погіршуватися пам’ять та розумові здібності.
Окремо Андріанова звернула увагу на фолієву кислоту (вітамін В9). За її словами, низький рівень фолату в крові свідчить про порушення мозкової діяльності та підвищує можливість розвитку деменції. Натомість додавання цього елемента до раціону допомагає у тому числі покращити мозкову діяльність у людей з психічними розладами та когнітивними порушеннями, а також уповільнити прогресування хвороби Альцгеймера.
“Дефіцит тіаміну [B1] може виникати при зловживанні алкоголем і призводити до когнітивних розладів, таких як зниження пам’яті, розумової працездатності та інші. відзначити, що магній дуже швидко йде з організму під час стресу, тому він необхідний для нашого організму, особливо у тривожні періоди, такі як початок навчального року”, — наголосила фахівець.
Аскорбінова кислота пом’якшує наслідки фізичних і ментальних перевантажень, прискорює мозковий кровообіг, допомагає насичувати тканини киснем, зміцнює оболонки капілярів і нейронів, а також допомагає засвоювати вітаміни групи B. Експерт також підкреслила, що при стресі в організмі швидко витрачається вітамін С, тому за його наявністю в організмі також потрібно стежити.
Плюс до всього багато важливих функцій організму допомагають підтримувати залізо, заявила Андріанова. Воно впливає рівень життєвої енергії, концентрацію уваги, процеси ШКТ, імунну систему і навіть регуляцію температури тіла. Проте приймати залізо експерт порадила у ліпосомальній формі для кращої ефективності. Вона розповіла, що елемент коензим Q10 сприяє насиченню енергією головного мозку, а токоферол або вітамін Е — це антиоксидант, який зміцнює короткострокову пам’ять і допомагає позбутися перепадів настрою. При цьому його основне завдання – захищати нервові тканини від впливу токсичних вільних радикалів.
storinka.com.ua