Дослідження французьких вчених показує, що дев’ять з десяти осіб не висипаються вночі. Це може мати серйозні наслідки для здоров’я, оскільки недосипання значно збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту.
Повідомляється, що дослідження проводилося на групі з 7 200 чоловіків і жінок віком 50-75 років, які не страждали серцево-судинними захворюваннями.
Учасники пройшли початкову оцінку стану здоров’я та заповнили анкети про їхній спосіб життя та історію хвороби.
Протягом 10 років вчені перевіряли, чи були в досліджуваній групі випадки ішемічної хвороби серця та інсульту.
В аналізі також враховувалися фактори , які можуть впливати на якість сну і ризик серцево-судинних захворювань, включаючи вік, стать, рід занять, вживання стимуляторів, фізичну активність, рівень холестерину і генетичні передумови.
На початковому рівні лише 10% учасників дослідження мали оптимальний сон . Ці люди спали в середньому 7-8 годин на добу, рідко страждали на безсоння, не відчували сонливості протягом дня, не страждали на апное уві сні і без проблем прокидалися вранці.
З іншого боку, 8% респондентів мали дуже низьку якість сну.
В ході дослідження з’ясувалося, що у тих, хто добре спав, на 75% менше шансів захворіти на ішемічну хворобу серця або інсульт, ніж у тих, хто оцінював якість і кількість свого сну, як низькі.
Важливість якості та тривалості сну для здоров’я серця слід враховувати на самому початку життя , коли розробляються моделі поведінки, що сприяють зміцненню здоров’я, наполягають автори дослідження.
fakty.com.ua