Среда, 8 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеНе висипаються вночі дев’ять з десяти: вчені показали, чим загрожує нестача сну

Не висипаються вночі дев’ять з десяти: вчені показали, чим загрожує нестача сну

Дослідження французьких вчених показує, що  дев’ять з десяти  осіб не висипаються вночі. Це може мати серйозні наслідки для здоров’я, оскільки недосипання значно збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту.

Повідомляється, що дослідження проводилося  на групі з 7 200 чоловіків і жінок  віком 50-75 років, які не страждали серцево-судинними захворюваннями.

Учасники пройшли початкову  оцінку стану здоров’я  та заповнили анкети про їхній спосіб життя та історію хвороби.

Протягом 10 років  вчені перевіряли, чи були в досліджуваній групі випадки ішемічної хвороби серця та інсульту.

В аналізі також враховувалися  фактори , які можуть впливати на якість сну і ризик серцево-судинних захворювань, включаючи вік, стать, рід занять, вживання стимуляторів, фізичну активність, рівень холестерину і генетичні передумови.

На початковому рівні лише 10% учасників дослідження мали  оптимальний сон . Ці люди спали в середньому 7-8 годин на добу, рідко страждали на безсоння, не відчували сонливості протягом дня, не страждали на апное уві сні і без проблем прокидалися вранці.

З іншого боку, 8% респондентів мали дуже низьку якість сну.

В ході дослідження з’ясувалося, що у тих, хто добре спав, на 75% менше шансів захворіти на ішемічну хворобу серця або інсульт, ніж у тих, хто оцінював  якість і кількість  свого сну, як низькі.

Важливість якості та тривалості сну для здоров’я серця слід враховувати  на самому початку життя , коли розробляються моделі поведінки, що сприяють зміцненню здоров’я, наполягають автори дослідження.

fakty.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
-4.3 ° C
-4.3 °
-4.3 °
88 %
2.8kmh
61 %
Ср
-7 °
Чт
-3 °
Пт
-0 °
Сб
0 °
Вс
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here