В Україні саме Конституційний Суд відповідає за дотримання принципу стримувань і противаг, який є основою демократичної влади.
І це набуває особливої важливості на тлі війни. Цього разу увагу медіа привернув суддя з Миколаєва – Микола Войнарівський, який претендував на посаду в КСУ за квотою Верховної Ради, попри цілу низку етичних, корупційних і репутаційних скандалів.
Нещодавно відбулося чергове засідання конкурсної комісії, на яке було додано 25 кандидатів на посаду судді КСУ, серед яких найбільше осіб, які викликають сумніви у вашій доброчесності, повідомляє “СтопКор”. Серед них Суддя Миколаївського районного суду Микола Войнарівський.
Що відомо про Войнарівського
У 2010 році Микола Войнарівський продав свою двокімнатну квартиру в Миколаєві громадянці Юсовий О.В. за 21 940 гривень, що за тодішнім курсом долара відповідало приблизно 2,5 тисячі доларів США. Наступного року він зареєструвався за адресою Миколаївського обласного центру обліку бездомних громадян і одночасно встав на квартирний облік як особу, що потребує покращення житлових умов. У 2020 році Войнарівський повернувся до своєї колишньої квартири, вказавши в декларації, що орендував одну кімнату, оплачуючи лише комунальні послуги.
Варто зазначити, що згідно з деклараціями про доходи за 2022 та 2023 роки, Войнарівський отримав більше 3,1 мільйона гривень заробітної плати, проте все ще вміщує в орендоване житло. Квартири в його деклараціях змінюються щороку, а сам суддя не декларує ані автомобіля, ані цінних речей. Його єдині накопичення становлять 590 тисяч гривень готівкою, які він зберігає з 2020 року.
Під час співбесіди експерти також запитали про випадок, коли на Войнарівського був складений адмінпротокол за керування автомобілем у стані сп’яніння. Протест суддя відмовився перегляд відеозапису з камери патрульних.
Також у провадженні кандидата перебувала справа No 480/2093/17 щодо водія, якого спіймали за кермом у стані сп’яніння. Драгер показав 1,78 проміле, що у 9 разів перевищує норму. Справа надійшла до суду 16.11.2017 та була розподілена на суддю 17.11.2017. Однак він розглянув її лише 01.032018, коли закінчився строк притягнення до відповідальності. При цьому, відповідно до звіту про результати роботи суду за 2017 рік, навантаження на суддю було незначне. Зокрема, за 2017 він розглянув лише 37 справ про адміністративне правопорушення, а загальне навантаження на нього складало лише 6 % від загального навантаження на усіх трьох суддів цього суду.
Принаймні ще у 45 подібних справах кандидат закрив провадження у звʼязку зі спливом строку притягнення до відповідальності.
Викликало запитання ймовірна покупка, яку у 2017 році здійснила мати Войнарівського: земельна ділянка у Коблевому площею 694 квадратних метри була куплена за 28 тисяч гривень. На той момент ринкова вартість такої землі була в п’ять разів вищою. Войнарівський пояснив це експертними оцінками, які враховувалися під час угоди.
Микола Войнарівський призначений суддею Миколаївського районного суду у 2010 році. Він намагався обіймати посади не лише у Вищій раді правосуддя, а й у Касаційному господарському суді Верховного Суду. Наразі Войнарівський балотується одночасно до Конституційного суду України та Апеляційного суду Миколаївської області. Також разом з іншими 68 суддями Миколаївської області очікує оцінювання Вищою кваліфікаційною комісією на відповідність зайнятій посаді.
23 березня 2024 року Микола Войнарівський припинив участь у конкурсі на посаду в КСУ за результатами оцінки відповідності критерію високих моральних якостей.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…