Четверг, 9 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеНевролог розповіла про тривожні причини погіршення пам’яті

Невролог розповіла про тривожні причини погіршення пам’яті

Проблеми з пам’яттю можуть вказувати на низку захворювань, серед яких патології щитовидної залози, атеросклероз, анемія, цукровий діабет, пухлина головного мозку та інші.

За словами фахівця, на прийомі у невролога нерідкими є скарги на погіршення пам’яті та, як наслідок, зниження продуктивності на роботі, а також поява додаткової напруги у відносинах. При цьому такі звернення досить часто зустрічаються не лише серед літніх людей, а й серед людей середнього та молодого віку.

«Пацієнти повідомляють, що стали гірше заучувати нову інформацію, знизилася концентрація уваги, збільшився час на виконання інтелектуальної роботи, почали забувати слова під час розмови, імена відомих людей, навіщо йшли до кімнати, де поклали потрібну річ», – уточнила Пенчук.

Вона зазначила, що іноді ці скарги поєднуються з відчуттям тяжкості чи порожнечі у голові, тривогою, невпевненістю у своїх здібностях. У той самий час який завжди результати нейропсихологічного обстеження підтверджують факт порушення пам’яті.

«Це так звані «суб’єктивні порушення пам’яті», і вони можуть бути частиною тривожного та/або депресивного синдрому. Що, своєю чергою, за відсутності своєчасної терапії може передувати об’єктивним когнітивним розладам», – пояснила невролог.

За її словами, скарги пацієнтів, які мають порушення пам’яті, нерідко мають «завуальований» характер. Наприклад, вони можуть вказувати на «туман у голові» та відчуття, ніби по голові «вдарили курним мішком».

Як зазначила Пенчук, проблеми з пам’яттю можуть бути першою чи на початковому етапі єдиною скаргою при низці захворювань. Серед них: захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз), артеріальна гіпертензія, атеросклероз, дисциркуляторна енцефалопатія, гостре порушення мозкового кровообігу, анемія, обструктивні апное сну, ожиріння, цукровий діабет, естрогенна недостатність у жінок (наприклад, після видалення , депресія, пухлина головного мозку, гідроцефалія Хакіма Адамса, хвороби крові, перенесені інфекції, коронавірусна інфекція та інші.

Також до факторів ризику відносяться куріння, зловживання алкоголем, травма голови, дефіцит вітамінів В12, Д та інших, а також прийом деяких лікарських препаратів.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
-3.2 ° C
-3.2 °
-3.2 °
82 %
2.8kmh
76 %
Чт
-4 °
Пт
-0 °
Сб
1 °
Вс
1 °
Пн
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here