Вторник, 21 мая, 2024
ГлавнаяЗдоровьеНевролог розповів про ознаки інсульту та відновлення після нього

Невролог розповів про ознаки інсульту та відновлення після нього

Як пояснив лікар інсульт – це порушення кровотоку в голові, інфаркт є типом інсульту, коли відбувається закупорка судини, внаслідок цього припиняється мозковий кровотік. Ще одним типом інсульту є крововилив у мозок, коли розривається судина та відбувається порушення кровотоку.

Головною ознакою інсульту є раптове порушення функцій мозку: людина раптом перестає рухати рукою чи ногою, порушується чутливість у руці чи нозі, порушується промова. Інший момент, якщо людина починає говорити не пов’язані між собою слова або навпаки мовчить і не може нічого сказати.

У такий момент важливо швидко викликати швидку допомогу, щоб людину доставили до стаціонару, і наскільки у медзакладі буде можливість надати правильну медичну допомогу цьому пацієнтові.

Лікар уточнив, що ознакою інсульту не завжди є головний біль. У 90% випадків голова болить зовсім не через те, що у людини виник передисультний стан.

«Єдина причина головного болю, який може свідчити про ризик інсульту, — це головний біль через аневризми артерій головного мозку», — наводить слова фахівця.

Медик додав, що складність запобігання інсульту полягає в тому, що аневризми, навіть якщо стають більшими, можуть не давати головного болю. Через них вона виникає лише у 15–20 випадках із ста.

Говорячи про відновлення після перенесеного інсульту, лікар зазначив, що реабілітація починається на етапі госпіталізації та постановці діагнозу. Андрусов пояснив, що якісь клітини мозку в результаті інсульту загинули і вже не зможуть відновитися, проте клітини, що вижили, зможуть брати на себе функції загиблих. Для цього вони повинні постійно одержувати якусь інформацію. Тобто людина, яка перенесла інсульт, має бути максимально активною: рухатися, намагатися ходити, самостійно їсти і розмовляти.

medfactor.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.9 ° C
11.9 °
11.9 °
91 %
2.1kmh
96 %
Вт
23 °
Ср
21 °
Чт
19 °
Пт
24 °
Сб
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь