Для формування та оновлення фосфоліпідів клітинних мембран та органел клітин постійно потрібно заповнення незамінних поліненасичених омега-3 жирних кислот, а також лецитину. Про це розповіла онколог, нутриціолог, експерт компанії Solgar Олена Кочнєва.
За її словами, сіра речовина головного мозку приблизно на 50%, а біла на 60% складаються з жирів – це фосфоліпіди клітинних мембран та органел клітин, а також мієлінові оболонки нервів.
Вона наголосила, що для формування та оновлення фосфоліпідів цих структур постійно потрібне заповнення незамінних поліненасичених омега-3 жирних кислот, а також лецитину.
«Досить омега-3 ПНЖК міститься в диких сортах риби, але раціон середньостатистичного росіянина збіднений дикою рибою, тому лікарі рекомендують приймати цей важливий для мозку нутрієнт додатково», — наголосила медик.
Вона звернула особливу увагу, що при виборі добавок омега-3 важливо приділяти увагу методам виробництва та очищення сировини. На думку нутриціолога, бажана технологія молекулярної дистиляції для очищення солей важких металів.
Також лікар зазначила, що останнім часом люди стали частіше скаржитися на погіршення пам’яті, уваги, концентрації та працездатності.
“Одним із важливих факторів, що впливають на збереження когнітивних функцій людини, є достатня кількість вітамінів групи В”, – розповіла вона.
Також вона порекомендувала додатковий прийом органічних форм магнію, наприклад цитрат магнію, для нормалізації стану вищих відділів нервової системи при емоційному напрузі, депресії, неврозі.