9.8 C
Николаев
Суббота, 1 октября, 2022
ГлавнаяАктуальноОчищення води з кранів у Миколаєві в домашніх умовах неможливе. Не вживайте...

Очищення води з кранів у Миколаєві в домашніх умовах неможливе. Не вживайте її як питну! — Держпродспоживслужба

Через чотири тижні без водопостачання в райони Миколаєва почала надходити  вода, але вона технічна та непридатна до вживання у якості питної. За результатами лабораторних досліджень води  встановлено, що в ній має місце суттєве перевищення сухого залишку, сульфатів, хлоридів та нітратів. Провести очищення в домашніх умовах такої води неможливе, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївський області.

Вживання такої води може призвести до порушень роботи шлунково-кишкового тракту (симптоми: біль у животі, діарея, блювання) та загального погіршення самопочуття.

Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води  розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Нітрати під впливом мікрофлори кишківника переходять у нітрити, а ті, у свою чергу, потрапляючи у кров викликають у дітей та дорослих зменшення живлення тканин киснем, негативно впливають на стан ЦНС, серцево-судинної, дихальної систем, а також багатьох біохімічних процесів.

Присутність хлоридів у воді може бути викликано вимиванням покладів хлоридів або ж вони можуть з’явитися у воді внаслідок присутності стоків.Завищений вміст хлоридів у воді може викликати розлад діяльності шлунково-кишкового тракту.

Сульфати – разом з хлоридами є найпоширенішими видами забруднення у воді. Вони потрапляють у воду внаслідок вилужування грунту  та внаслідок окислення сульфідів та сірки – продуктів розкладу білку із стічних вод.Великий вміст сульфатів у воді може бути причиною хвороб травневої системи.

Вода в мережі постачання міста наразі технічна. З метою знезараження, її хлорують  завищеною кількістю хлору. Хлор знищує небезпечні бактерії, але в такій кількості також завдає непоправної шкоди організму людини. Існує міф, що при кип’ятінні вода ставє придатною до вживання. На жаль, це не так: з кип’ятінням хлор не зникає з води. Навпаки, в результаті він стає ще небезпечнішим!

Тому до отримання офіційної інформації від Миколаївської міськради, МКП «Миколаївводоканал», що вода придатна до споживання, рекомендовано вживати:

  • бутильовану воду,  фасовану виробником (її можна придбати в магазинах, отримати в пунктах гуманітарної допомоги тощо);
  • воду з пунктів розливу питної води;
  • питну воду з бюветів — за наявності результатів досліджень, які підтверджують, що вона відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.

Ні в якому разі не вживайте для питних цілей воду з системи водопостачання міста, навіть після тривалого кип’ятіння!

 

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
9.8 ° C
9.8 °
9.8 °
95 %
0.6kmh
100 %
Сб
15 °
Вс
12 °
Пн
9 °
Вт
12 °
Ср
13 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here