Вторник, 21 мая, 2024
ГлавнаяПолитикаОле Егберг Міккельсен розповів про співпрацю Данії з Миколаєвом

Оле Егберг Міккельсен розповів про співпрацю Данії з Миколаєвом

Посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» розповів про те, як здійснюється співпраця Данії з Миколаєвом.

Він нагадав, що ще у березні 2022 року Президент України Володимир Зеленський звернувся до парламенту Данії із закликом взяти шефство над Миколаєвом. Через кілька тижнів після цього прем’єр-міністр цієї країни приїхала в Україну і прийняла цю пропозицію.

«Ваш президент зазначив, що Миколаїв називають містом корабелів. Тоді я точно зрозумів, чому була обрана Данія, оскільки до початку війни ми працювали над морським проектом, який мав на меті будівництво військових кораблів на верфі у Миколаєві і одночасно модернізацію цієї верфі», — розповів посол.

Він додав, що спочатку через постійні обстріли йшлося лише про гуманітарну допомогу: заміну вибитих вікон, постачання питної води. Коли це було зроблено, розпочали наступний етап співпраці — відновлення соціальної інфраструктури (шкіл та державних установ). Крім того, велася робота над відновленням функціонування підприємств. Одна з масштабних проблем полягала в тому, що кредитори, банки і фінансові установи не хотіли давати гроші підприємствам в Миколаєві через його близькість до лінії фронту.

«Тому нам довелося створити спеціальне вікно в нашому експортно-кредитному та інвестиційному фонді, який може видавати, наприклад, експортні гарантії і кредити навіть компаніям, що знаходяться близько до передової. І це спрацювало в Миколаєві. І що цікаво, як тільки Данія це зробила, інші кредитори сказали: гаразд, якщо данці це можуть, то і ми зможемо. Таким чином, ми стали піонерами кредитування в зоні бойових дій», — розповів Оле Егберг Міккельсен.

Він додав, що в питаннях відновлення Україна не може чекати закінчення війни.

«Я думаю, що в Миколаєві був отриманий певний урок: починати, поки війна ще триває, тому що це вселяє певний оптимізм. Ми бачимо, що люди повертаються в Миколаїв, і ми хочемо змінити ситуацію зараз, а не тоді, коли настане мир. Ми закликаємо інші країни і фінансові інститути також не чекати, а зробити що-небудь зараз», — сказав посол Данії.

При цьому він визнав, що ризик існує, і приватні кредитори не можуть взяти його на себе самостійно. Тому урядам держав доведеться втрутитися в цей процес – саме це зараз робить Данія і закликає до цього інші фінансові інститути.

«Для України важливо, щоб економіка розвивалася, щоб люди залишалися на своїх робочих місцях, щоб вони платили податки. Це наша філософія: не чекай, роби зараз», — підкреслив Оле Егберг Міккельсен.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
17.7 ° C
17.7 °
17.7 °
75 %
2kmh
55 %
Вт
23 °
Ср
21 °
Чт
21 °
Пт
24 °
Сб
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь