Суббота, 24 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеП’ять перевірених способів знизити ризик розвитку деменції

П’ять перевірених способів знизити ризик розвитку деменції

Деменція – це загальний термін для набору нейродегенеративних захворювань, які спричиняють втрату пам’яті та порушення когнітивних функцій у людей з віком. Найпоширенішим типом деменції є хвороба Альцгеймера, на яку страждають десятки мільйонів людей по всьому світу. Ліків проти цих захворювань покищо немає, але є декілька простих звичок, дотримуючись яких, можна знизити ризик виникнення деменції до мінімуму.

Підтримання фізичної активності

Фото: Jonathan Borba/Unsplash

Сертифікований психіатр і медичний директор New Waters Recovery доктор Гарольд Хонґ зазначає, що фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку та сприяють росту нових клітин мозку. Вони також допомагають захистити існуючі клітини мозку від пошкодження, вивільняючи в мозку хімічні речовини, які впливають на чисельність і виживання нових клітин мозку. Оскільки фізична активність сприяє покращенню настрою та сну, вона допомагає зменшити стрес і занепокоєння, що також може привести до кращої когнітивної функції.

Здорове харчування

Фото:  Farhad Ibrahimzade/Unsplash

Доктор Хонґ пояснює, що споживання великої кількості фруктів і овочів, цільнозернових та корисних жирів допомагає мозку функціонувати якнайкраще. Одним із конкретних типів дієти, яка виявилася корисною для здоров’я мозку, є Середземноморська дієта. Цей стиль харчування, пов’язаний із меншим ризиком когнітивних розладів, оскільки він багатий овочами, фруктами, цільнозерновими, бобовими, рибою та корисними жирами, такими як оливкова олія.

Підтримання розумової активності та соціалізація

Фото: Unsplash

Соціальна взаємодія допомагає стимулювати мозок і запобігати погіршенню когнітивних здібностей. Коли ви перебуваєте в оточенні інших людей, ваш мозок постійно працює над обробкою інформації та встановленням зв’язків. Ця стимуляція допомагає зберігати гостроту розуму з віком. На додаток до спілкування, розумово стимулююча діяльність, як-от читання, ігри та навчання новим навичкам, допомагає підтримувати мозок активним. Це також сприяє створенню нових зв’язків між клітинами мозку. Наприклад, одне дослідження показало, що люди, які регулярно читають протягом усього життя, мали менший ризик розвитку деменції, ніж у тих, хто не читає.

Достатня кількість сну

Фото: Mert Kahveci/Unsplash

Доктор Хонґ підкреслює, що сон має вирішальне значення для здоров’я мозку. Під час сну мозок консолідує спогади та видаляє токсини, які можуть накопичуватися протягом дня. Нестача сну пов’язана з підвищеним ризиком деменції через їх вплив на мозок. Доведено, що депривація сну призводить до накопичення бета-амілоїдних бляшок, які пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

Зниження рівня стресу

Фото: Unsplash

Хронічний стрес може призвести до запалення та збільшити ризик деменції. За словами доктора Хонґа, коли мозок старіє, він стає більш сприйнятливим до шкідливих наслідків стресу. Тому важливо на ранній стадії знайти здорові механізми подолання стресу. Це може включайте фізичні вправи, медитацію та проведення часу на природі. Це не варто плутати із вміння приховувати та “терпіти” стрес. Люди мають активно працювати над зменшенням стресу протягом усього життя, щоб захистити здоров’я мозку.

meta.ua

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой дождь
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
80 %
3.7kmh
83 %
Сб
10 °
Вс
12 °
Пн
12 °
Вт
11 °
Ср
7 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here