1.6 C
Николаев
Суббота, 26 ноября, 2022
ГлавнаяЗдоровьеПеремогти рак: 12 найпоширеніших запитань до онколога

Перемогти рак: 12 найпоширеніших запитань до онколога

Коли із вуст лікаря звучить жорсткий діагноз: «Онкологія», пацієнта одразу охоплюють панічний страх та розпач. Але треба опанувати себе та розпочати боротьбу за своє здоров’я та життя. Якщо йдеться про першу-другу стадії захворювання, то шанси повністю вилікуватися дуже і дуже високі. Потрібно просто довіритися досвідченому лікарю та виконувати всі його розпорядження. Боротися треба в будь-якому, навіть, здавалося б, безнадійному випадку. Так, буде непросто, проте тисячі людей з власного досвіду знають, що сучасна протипухлинна терапія призводить до очікуваного ефекту та вириває хворого з лап хвороби.

У пацієнтів виникає безліч запитань, зокрема, щодо хіміотерапії, яка застосовується в більшості випадків для лікування онкології. На 12 найпоширеніших відповідає Олена Муса – лікарка-онкологиня-хіміотерапевтка.

Навіщо взагалі потрібна хіміотерапія?

Особливо це цікавить пацієнтів, у яких пухлина була видалена радикально хірургічно. Насамперед хочу сказати, що протипухлинна терапія включає не тільки хіміотерапію, а й імунотерапію, гормонотерапію і таргетну (локальну) терапію. Вони використовуються як самостійно, так і в комбінаціях. Основне їхнє завдання – впливати на онкологічні клітини. Вже давно доведено, що окрім великих осередків, які видно візуально, промацуються пальпаторно чи візуалізуються на додаткових методах обстеження (УЗД, СКТ, МРТ, ПЕТ КТ), існують мікроелементи – ракові клітини, які циркулюють. Вони можуть зі струмом крові або лімфи переміщатися організмом, і з часом давати зростання. Це називається метастазування. Для попередження такого явища лікування рекомендують проводити після операцій.

Як часто проводиться хіміотерапія та яка її тривалість?

Для кожного конкретного діагнозу та пацієнта підбирається свій індивідуальний тип лікування. Враховуються гістологія, стадія, вік, доопераційний режим або післяопераційний, супутня патологія. Далі використовуємо стандарти, затверджені МОЗ та всесвітніми організаціями, де розписані рекомендовані схеми. Після цього підраховується індивідуальна доза препаратів, розписується супровідна терапія. Найчастіше схеми повторюються 1 раз на 3 тижні, є режим 1 раз на 2 тижні, а також щотижневий варіант. Іноді один цикл вимагає запровадження ліків 3, 4, 5 днів поспіль. Якщо говорити про кількість необхідних циклів, тут теж є варіабельність: 4, 6, 12.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
1.6 ° C
1.6 °
1.6 °
99 %
2.5kmh
91 %
Сб
2 °
Вс
3 °
Пн
2 °
Вт
2 °
Ср
4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here